acne1

ممکن است  شما جزو آن دسته نوجوانانی هستید که صورت شان  جوش  زده  یا از آن  اشخاصی هستید که در بیرون لک های صورتتان مشخص می شود   باید به توصیه های مراقبتی زیر  دقت کنید:

۱- در ۳ مرحله با آکنه مبارزه کنید.

اگر دچار آکنه هستید، پزشکان پوست سه مرحله را برای شما پیشنهاد می کنند: پاک کننده ی حاوی اسید سالیسیلیک، درمان نقطه ای با بنزوئیل پراکسید و مرطوب کننده روزانه.

۲- در استفاده از کرم های درمان جوش دقت کنید.

محصولات بنزوئیل پراکسید برای مبارزه با جوش خیلی مناسب هستند اما ممکن است پوست را خشک کنند به همین دلیل، از آن ها فقط یک بار در روز ( یا یک روز در میان) استفاده کنید.
اگر پوست تان را خشک یا تحریک می کند، از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید. (درمان نقطه ای جوش را انجام دهید و فقط مقدار خیلی کمی روی جوش بزنید) این کار آلودگی و چربی را بدون اینکه رطوبت پوست را از بین ببرد، پاک می کند و اسید سالیسیلیک (که در بعضی کرم ها، ژل ها وقابض ها موجود است) پوست را کمتر از بنزوئیل پراکسید خشک می کند و می توانید آن را همراه با پاک کننده هایی که تاثیر خشک کنندگی بیشتر دارند، استفاده کنید.

۳- از جو دو سر پرک استفاده کنید.

اگر جوش زده اید، این درمان را امتحان کنید. جودو سر پرک را طبق دستور آن بپزید. بگذارید خنک شود، سپس با آب لیمو وتخم مرغ مخلوط کنید.
از این مخلوط به صورت نقطه نقطه روی جوش ها بزنید و بگذارید تمام شب روی آن بماند. می توانید باقی مانده ی آن را تا یک هفته در یخچال نگه داری کنید. آنتی اکسیدان های جو دو سر التهاب را فرو می نشانند و در همین حال، اسیدِ لیمو باکتری های منافذ پوست را می کشد. ویتامین E تخم مرغ پوست را سفت می کند و ظاهری صاف به آن می دهد.

۴- به متخصص پوست مراجعه کنید.

درمان های خانگی چاره ساز نیستند؟ به پزشک مراجعه کنید.

منبع : baghdaroo.com