Eye with black fashion make-up

از شما برای شرکت در یک مصاحبه کاری دعوت شده است این بسیار خوبست   ولی در این مورد باید از نظر میکاپ مواردی را رعایت کنید تا از این خطاهای میکاپی  انجام ندهید

رژلب قرمز:

رژلب قرمز برای خیلی از مکان ها و موقعیت ها مناسب است اما مصاحبه کاری جزو آن ها نیست چون این رنگ رژلب جذابیت و حسی رومانتیک را منتقل می کند که هیچ کدام مناسب فضای کاری نیستند. درست است که رژلب قرمز حس قدرت را نیز منتقل می کند اما احتمال اینکه پیام اشتباه بفرستد خیلی بیشتر است. در یک مصاحبه کاری و به خصوص در جلسه اول مهمترین نکاتی که باید نشان داده شوند مهارت، توانایی ها و لیاقت شما برای گرفتن کار است. در این صورت لب های قرمز یا هر رنگ تند دیگری مثل سرخابی یا نارنجی ممکن است حواس را منحرف کند.

در نتیجه بهتر است رژلب های روشن که رنگ کمی دارند را انتخاب کنید. رنگ هایی مثل صورتی روشن شبیه سری شنل که در اینجا می بینید.

job-beauty

 

آرایش چشم دودی:

آرایش دودی و چشم های تیره و برجسته نیز مثل رژلب قرمز پیامی شهوت برانگیز و جذاب دارند و برای محیط های کاری مناسب نیستند. سعی کنید از یک خط چشم با رنگ طبیعی و خنثی استفاده کنید که هم به چهره روح بدهد و هم زیاد جلب توجه نکند. خط چشم قهوه ای بابی براون برای این کار مناسب است چون علاوه بر رنگ خوبی که دارد، فرمول آن ضد تعریق است و با عرق کردن روی پلک پخش نمی شود.

job-beauty1

 

روشن کننده زیاد یا هر آنچه برق بزند:

می دانیم که می خواهید پوستتان درخشان باشد، ما هم پوست شفاف و درخشان دوست داریم اما مصاحبه کاری جایی نیست که بخواهید مثل پرتو آفتاب یا نور مهتاب بدرخشید پس از هرگونه کرم، مایع یا پودر براق کننده بپرهیزید. در روز مصاحبه شما باید چشمانی هشیار و صورتی قبراق داشته باشید و پر از انرژی و آمادگی باشید. برای داشتن صورتی شاداب و سرحال از محلول هایی استفاده کنید که پوست را روشن می کنند اما به آن حالت براق و اکلیلی نمی دهند. پیشنهاد ما کرم برفی دیور است.

job-beauty-3

رنگ بیش از اندازه:

هیچ وقت در یک مصاحبه از رنگ های تند و براق روی پوستتان استفاده نکنید. سعی کنید کمی پودر برنزه کاملا مت روی گونه هایتان بزنید تا فقط چهره تان کمی گرما داشته باشد اما از پودرهای مات هم به مقدار زیاد استفاده نکنید چون لازم نیست برنزه بشوید و این حس را منتقل کنید که در تعطیلات و کنار دریا هستید. یک پودر برنزه مات که رنگ و بافت خوبی دارد محصول کمپانی بنفیت هولا است.

job-beauty-4

کرم پودر پخش نشده:

در هر شرایطی مشخص بودن خط کرم پودر بین صورت و گردن جلوه بدی دارد اما در یک مصاحبه کاری پیام های اشتباه زیادی را منعکس می کند. مثلا اینکه شما شلخته هستید، وقت زیادی برای آماده شدن نگذاشته اید یا با عجله حاضر شده اید. برای اینکه این فکرها را به سر مدیر راه ندهید، از یک اسفنج برای پخش کردن کرم پودر استفاده کنید سپس به جایی بروید که نور طبیعی دارد و صورت و گردن خود را کنترل کنید اگر خطی باقی مانده بود دوباره با اسفنج آن را محو کنید که آرایشتان حالت طبیعی داشته باشد.

job-beauty-5

ابروی مداد کشیده:

اگر ابروهایتان را با مداد پر کنید شکلی مصنوعی به خود می گیرند و کاملا مشخص می شود که پر بودن آن ها غیر واقعی است. به جای مداد از پودرها و سایه های مخصوص ابرو استفاده کنید که به طور طبیعی نقاط خالی را پر می کنند. یکی از سایه های ابروی خوب محصول اسمش باکس است که چهار رنگ مختلف دارد و برای هر رنگ ابرویی می تواند کاربرد داشته باشد.

job-beauty-6

لب های ترک خورده:

پوست شما باید در روز مصاحبه سالم و صاف باشد و لب های ترک خورده یا پوسته پوسته دقیقا نتضاد این هدف عمل می کنند. صبح روز مصاحبه از لایه بردارهای مخصوص لب یا اسکراب خانگی شکر استفاده کنید تا پوست های مرده لب هایتان را از بین ببرید سپس قبل از اینکه رژلب بزنید روی لب هایتان مرطوب کننده بزنید. کرم هایی مخصوص لب هستند که این خاصیت را دارند مثلا محصول مخصوص لب برتز بیز.

job-beauty-7

ناخن های لب پر شده:

در روز مصاحبه باید فرد با اعتماد به نفس و توانایی به نظر برسید. ناخن های جویده شده یا لب پر ممکن است این پیام را برساند که شما در روزهای گذشته پر از استرس بودید و آمادگی لازم برای انجام کار را ندارید. ایده خوبی است که قبل از مصاحبه مانیکور کنید اما اگر نخواستید به آرایشگاه بروید نیز می توانید با ژل مانیکور سالی هانسن خودتان در خانه این کار را انجام دهید.

job-beauty-8

 

آرایش نکردن:

شاید در حال حاضر صورت های بدون آرایش مد باشد اما این به این معنی نیست که باید این مد را در مصاحبه های کاری نیز رعایت کنید. چهره شما باید طوری باشد که نشان دهد به کار اهمیت می دهید و برای آن وقت کافی می گذارید نه اینکه از خواب بیدار شده اید و یک راست به محل کار آمده اید. باید پوستتان شاداب باشد، سیاهی زیر چشمانتان محو شده باشد و قرمزی چهره تان به چشم نیاید. برای این منظور کرم برمینرال انتخاب خوبی است چون سبک است، به پوست انرژی می دهد و با کمی رنگ پوشش کاملی به صورت می بخشد.

job-beauty-9

منبع : nikoo.com