does-positive-stress-exist-b

بهتر است نسبت به استرس و اضطراب دید خود را  تغییر دهید و به آن به طرز مثبت بنگرید.

بر اساس مطالعات اخیر، فشار قدرت پردازش در استرس افزایش پیدا می کند، بطوری که همیشه تصور می‌کنیم استرس تنها باعث بیماری‌های روانی می‌شود.

Elisabeth Conraclt  استاد روان‌شناسی در دانشگاه یوتا می‌گوید: شما تصور می‌کنید استرس بد است اما تحقیقات نشان داده است که استرس در حد اعتدال و به اندازه‌ مناسب لازم است.
کارشناسان استدلال می‌کنند که استرس می‌تواند بعد مثبت و منفی داشته باشد که تفاوت بین خوب و بد بودن آن بستگی به وضعیت ما دارد.
در حال حاضر کتابی بنام «حرکت صعودی از استرس» وجود دارد که تفاوت بین استرس خوب و بد و چگونگی خوب بودن آنرا بیان می‌کند و این کتاب توسط روانشناسان دانشگاه استنفرد نوشته شده‌است.
بر اساس این تحقیقات اگر استرس را به عنوان پاسخ طبیعی در نظر بگیریم می‌توانیم ترس و وحشت را از خود دفع کنیم. اگرچه رویدادهای طبیعی مانند خرید کردن خانه و ازدواج به نظر شاد می‌رسند اما جزو رویدادهای پر استرس هستند که می‌توان به دید مثبت به آن نگاه کرد ولی باید در نظر داشت بلایای طبیعی مانند از دست دادن شغل از جمله تنش‌های قابل کنترلی هستند که با حمایت خانواده و دوستان پیشگیری خواهد شد.
بر اساس تحقیقات افزایش استرس در کودکان خطرناک است و باعث تاخیر رشد در کودکان و در نتیجه باعث می‌شود که آنها بیشتر در معرض خطر بیماری های مزمن قرار بگیرند همچنین استرس باعث افزایش سطح هورمون ها و ضربان قلب در بدن می‌شود.