Toothbrush

 

اگر از دستشویی مشترک استفاده می کنید پس باید مراقب جایی که مسواک را در آن نگه می دارید باشید. محققان متوجه شدند که مسواک می تواند حامل بالقوه ای برای انتقال باکتری های بیماری زا باشد.

 

محققان شواهدی از انتقال باکتری های کلیفرم مدفوعی در دستشویی های مشترک پیدا کردند.

لائورا آبر می گوید:نگرانی اصلی وجود مدفوع خودتان روی مسواک نیست، بلکه وقتی مسواک در معرض مدفوع شخص دیگری (که حاوی باکتری، ویروس یا انگل است) و بخشی از فلور طبیعی شما نیست، قرار می گیرد، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در این مطالعه، همه مسواک های شرکت کنندگان که از دستشویی های مشترک استفاده می کردن جمع آوری شد و متوسط کارکنان دستشویی های دانشگاه Quinnipiac جمعا 9.4 نفر بود.

حداقل 60 درصد از این مسواک های جمع آوری شده ، آلوده به کلیفرم های مدفوعی بودند.

آبر می گوید:پوشاندن سر مسواک هم باعث محافظت در برابر رشد باکتری ها نشده بود، برعکس باعث شده بود که محیط مناسب تری برای رشد باکتری به وجود آورده و تا استفاده بعدی مسواک مرطوب باقی بماند.

در این زمینه اقدامات بهداشتی بهتری به افرادی که از دستشویی های مشترک استفاده می کردند توصیه شده و البته اقداماتی هم برای نگهداری مسواک برای حفظ بهداشت شخصی گوشزد شده است.

مسواک منابع آلودگی شناخته شده اند. دانشمندان از سال 1920 به این امر مظنون شدند که استفاده مجدد از مسواک می تواند منبع احتمالی عفونت در دهان باشد.

منابع بالقوه ای برای آلودگی در سر مسواک وجود دارد، نگهداری مسواک بدون درپوش در دستشویی آن را در برابر آلودگی ها آسیب پذیر تر می کند.

نتایج این تحقیق در نشست سالانه انجمن آمریکایی میکروبولوژی در لوییزیانا ارائه شده است.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد