orange-juice-01

در واقع، سم زدایی به معنی تمیز کردن خون است. این است که با از بین بردن ناخالصی از خون در کبد، که در آن سموم برای از بین بردن پردازش انجام می شود. بدن نیز  سموم را  از طریق کلیه ها، روده ها، ریه ها، غدد لنفاوی و پوست تمیز میکند. با این حال، زمانی که این سیستم است به خطر بیافتد،  سلولهای   بدن را تحت تاثیر قرار میدهد.

 

كارشناس صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشكي يزد با بيان اين كه پرتقال از نظر مقدار ويتامين ث بسيار غني است، توصيه كرد: به منظور تأمين ويتامين ث و ايجاد نيرو و مقاومت در مقابل انواع بيماري ها، در طول ۲۴ ساعت به ميزان يك تا دو ليوان آب پرتقال بنوشيد.

علي اكبركمالي اردكاني ادامه داد: آب پرتقال به علت دارابودن پروتئين و كلسيم قابل جذب و نيز قند كافي، يك ماده مغذي و مقوي محسوب مي شود كه مي توان به منظور تقويت عمومي بدن از آن استفاده كرد.
وي تصريح كرد:  وجود هورمون هاي نمو، كلسيم، فسفر، آهن، ويتامين آ و ويتامين ث در پرتقال، شرايط لازم را براي رشد ونمو استخوان ها و عاج سازي به منظور استحكام دندان ها فراهم مي كند.
اين كارشناس يادآورشد: براي تقويت و رشد اطفال و نيز تأمين موادلازم بدن، مصرف آن به زنان باردار و شيرده توصيه مي شود.
وي خاطرنشان كرد: مصرف پرتقال به دليل اين كه حاوي موادمعدني كافي بويژه پتاسيم است، منجر به افزايش حجم ادرار در طول شبانه روز مي شود و از اين راه سموم بدن دفع مي شود، در نتيجه انسان با نشاط مي شود.
 نوشيدن آب پرتقال بهترين روش مبارزه با يبوست
كارشناس صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشكي يزد متذكرشد: در فصولي كه پرتقال فراوان است، بهترين و طبيعي ترين راه مبارزه با يبوست خوردن روزانه يك تا دو ليوان آب پرتقال است.
وي با بيان اين مطلب كه پرتقال بهترين محرك براي افزايش اشتها است، گفت: بهتر است اين ميوه قبل از غذا ميل شود تا اشتها را افزايش دهد.
منبع- خبرنگاران جوان