Pills macro

آنتی بیوتیک ها کشنده باکتری ها هستند .آنها تاثیری بر ویروسها ی سرماخوردگی ، گلودرد و اکثر عفونتهای تنفسی ندارند . اگر چه تعداد کمی  از پزشکان هنوز این دارو ها را برای گلودرد و علائم مشابه تجویز می کنند . هم اکنون متخصصان اعتراف می کنند که این عمل غیر منطقی است و به طور بالقوه خطر ناک است . آنتی ببوتیک ها تعادل حیاتی بدن را دگرگون کرده ، باعث پیامد های جانبی می شوند.
علاوه براین ، هر چه بیشتر از آنتی بیوتیک استفاده شود ، مقاومت باکتریها نسبت به آنها بالا میررود . اکنون تعداد زیادی از باکتریها در مقابل انواع آنتی بیوتیک ها بی اثر هستند . اگر از این دارو ها قوی پی در پی و بیش از حد استفاده شود باعث تقلیل توان ما در مقابله با باکتریها خواهد شد .
بعضی از خطر ناک ترین عفونتهای تنفسی ممکن است از طریق باکتریها به وجود آیند ؛ در صورت افزایش آنها در بدن می توانند منشاء ایجاد ویروس شوند . درمان با آنتی بیوتیک ممکن است برای پدیده های ذات الریه ، برونشیت ، گوش درد فراهم کننده زمبینه سایر مشکلات باشد . از انواع آنتی بیوتیک ها می توان به آشناترین آنها مانند پنی سیلین ها ، تتراسیکلین ها ، کوتریموکسازول ، و سولفونامید ها اشاره کرد .