ear

گوش درد ممکن است یک پدیده ناپایدار در زمینه حاد سرما خوردگی باشد ، یا آن ممکن است بعد از سر ما خوردگی هنگامی که باکتریها هجوم آسیب پذیری  را به پرده گوش وارد می کنند توسعه  یابد.
این شکلی است که می تواند بار ها و بار ها برگشت کند . اگر گوش درد شدید است باید بدون تاخیر به پزشگ مراجعه کنید ، اغلب پزشکان آنتی بیوتیک را تجویز می کنند ، اگر با مشکل جوشی پوستی یا سایر علائم حساسیت زا به پنی سیلین روبرو هستید پزشک خود را مط لع سازید ؛ باید حتی در صورتی که دکتر شما را می شناسد به او یاد آوری کنید ، زیرا حساسیت به زودی فراموش می شود و واکنش به پنی سیلین می تواند خیلی جدی باشد  . در صورتی که گوش درد شما خیلی خفیف باشد و شما به درد اتفاقی مشکلات گوش عادت کرده باشید  ، عاقلانه نیست که به دنبال جایگزین درمانی برای آنتی بیوتیک باشید و با وجود اینکه یکی از آنها هستید که گوش درد پیشرفته درطی سر ما خوردگی یا بعد از سرما خوردگی معمولی دارید ممکن است که احساس کنید که می تواید در را تا چند ساعتی تحمل کنید ، بعد از آن ممکن است که بهبود یابد . دنباله ن را رها نکنید . اگر از گوش درد کلافه شده اید یا مریض و تب دار هستید ، به پزشک معالج مراجعه کنید . وقت را به هیچ وجه تلف نکنید چون گوش درد یکی ار مشکلات فوریتی تشخیص داده شده است ، ممکن است درد گوش تا حدی بهبود یافته باشد . یک ترکیبی از حرارت را در حوالی گوش بی قرار به کار گیرید ( یک بطری آب گرم خوب ) نه چیزی دیگری اگر مستعد گوش درد هستید و می توانید دوره های مکرر آن را  به کمک تدابیر زیر کاهش دهید :
1- سیگار را ترک کنید : عفونتهای گوش اغلب از گلو به سیپوراستاش رسوخ پیدا می کند و سیگار کشیدن این مشکل را شدید تر خواهد کرد .
2- هرگز شنا نکنید حتی اکر سرماخوردگی شما تا حدی بهبود یافته یا زمانی که سر خود را شستشو می دهید مواظب باشید آب به درون گوش شما نفوذ نکند .
3- داخل گوشهایتان را هرگز تمیز نکنید آنها خودشان پاک کننده هستند و موم داخل آن وظیفه حفاظت را بر عهده دارد .
4- با مواظبت و واکنش سریع به تعدادی از اثرات سرماخوردگی مانند گرم نگه داشتن ، استفاده از استنشاق بخار و زودتر از معمول به رختخواب رفتن  اجازه ندهید علائم بیماری در شما پیشرفت کند .