antihistamine

آنتی هیستامین Antihistamine
بسیاری از دارو های محتوی آنتی هیستامین بدون نسخه به فروش می رسند . فرآورده های حاوی حساسیت بشرح زیر هستند :

آنتی هیستامین های موجود تاثیر نا مطلوب بیشتری نسبت به آنتی هیستامینی که از سلولهای دیرکی ترکیده آزاد می شود دارد . آنها آب ریزش بینی را متوقف می سازند ، اما نوعی ار آنها احتمال دارد احساس خواب آلودگی را در شما به وجود آورد . در موقع مصرف آنها شما نباید رانندگی کنید ، زیرا احتمال سانحه وجود دارد . الکل اثر آنتی هیستامین ها را روی مغز تشدید می کند یک داروی جدید به نام (seldane ) terfenadune را کارخانه سازنده آن اعلام کرد که اثر خواب آوری ندارد . این دارو تنها با نسخه ارائه می شود .
آنتی هیستامین از سایر اثر های جانلی نیز برخوردار است که شامل مجموعه اثر هایی روی مغز و سیستم عصبی است . آها می توانند روی وضعیت اشتها و سطح فتالیت اثر گذارند و می توانند وزن را اضافه کرده ،  مشکلاتی را برای معده ، تاربینی چشم ، خشگی دهان و تغییر ادراک ایجاد کند . بعضی از مردم می توانند به داروی محتوی آنتی هیستامین حساس شوند . امکان آشفتگی توسط بسته شدن دستگاههای دفاعی بدن به وجود می آید . آنتی هیستامین ها ممکن است مصرف کننده را برای عفونت مستعد تر کند .
– کرومولین سدیم cromolyn sodium
Cromolyn sodium ( Intal , Nasalcrom , opticrom)  دارویی است که مصرف می شود تا پوششی را روی سطح سلولهای مخاطی ایجاد کند ، تا از واکنش آنها در برابر حساسیت گرده کاسته شود . شما  می توانید قبل از اینکه تب یونجه شما شروع شود ، این دارو را استفاه کنید و استفاده آن را به طور منظم برای پرهیز از علائم و آثار آن ادامه دهید ، اما استفاده آن به این معنی نیست که متوقف کننده حساسیت باشد ، همانند آنتی هیستامین ها اثر های این فراورده ها روی مقاومت بدن نسبت به عفونت یک امر تخمینی است ، باور آن بسیار مشکل است که دستگاه دفاعی ، احتمال افزایش جلوگیری از عفونت را نخواهد داشت .
– قطره های بینی و اسپری های دیکونجستند Decongestant
تولیدات نامبرده زیر محتوی دارو های دیکونجستند هستند :

این داروها  بویژه برای کسانی که مشکلات قلبی و فشار خون دارند مخاطره آمیز است  . اگر چه افراد ستلم هم بعضی مواقع نسبت به /انها حساسیت نشان می دهند . اسپری ها و قطره های  دیکونجستند اثرات جانبی روی بدن ما داررند . آنها می توانند بتعث سوزش بینی و عامل سر درد و تپش قلب باشند . اگر شما برای یک دوره طولانی از آنها استفاده کنید . ( طول مدت زمان برای افراد متفاوت است ) به آنها عادت خواهید کرد . وقتی که شما استفاده از این دارو را قطع می کنید ، استفاده مجدد از آن متحمل خواهد بود ، و بینی شما مسدود خواهد شد . این مشکل برای بینی شما ممکن است برای مدت طولانی ادامه پیدا کند و حتی ممکن است همیشگی شود .

getty_rf_photo_of_doctor_holding_up_stethoscope
– استروئید ها
استروئید ها (strictly , corticosteroids)  از تجزیه انواع هورمونها توسط غده آدرنال تولید می شوند . آنها التهاب و سایر علائم واکنش های حسلسیت را کاهش می دهند . ترکیبات استروئید را می توان به طور مستقیم به داخل غشاهای بدن اسپری کرد یا روی پوست مالید و یا به شکل قرص  و تزریق مصرف کرد .
بسیاری از انواع و اشکال این دارو وجود دارد ریال، سیاهه اسامی این دارو ها در زیر آورده شده است . این سیاهه تمامی تولیدات را برای موقعیتهای متعددی که توسط استروئید ها درمان شده ، در بر نمی گیرد .
نام بر چسبهای استروئیدی :

استروئید ها دارو های بسیار قوی هستند . آنها می توانند زندگی انسانها را نجات داده یا آنها را فلج کرده ، از بین ببرند . آنها برای فرو نشاندن حالتهای حساسیت و واکنشهای هیجانی بسیار موثر هستند. اما استفاده مکرر از استروئید ها بی نهایت خطر ناک است ، مگر اینکه مقدار مصرف آن بسیار پایین باشد . مصرف قرص و تزریق آنها از اسپری ها خطرناکتر است . هورمونهای کورتیکو استروئید برای درمان  طبیعی و بهبودی بدن     ضروری است . در زمان فشار  فیزیولوژیکی مقادیر زیادی را بدن تولید می کند . برای مثال : وقتی شما از زخم یا عفونتی رنج می برید اگر کورتیکو استروئید ها را به عنوان دارو مصرف کنید تولیدات طبیعی بدن شما تعدیل می یابد . بنابراین ممکن است توانایی تولید هورمون های استرو ئیدهارا برای ماهها و سالها استفاده می کنند ، توانایی خود را برای زندگی بدون مصرف این دارو ها  از دست می دهند. در واقع زندگی  این افراد برای همیشه به استروئید  وابسته خواهد بود .
استرودید ها می توانند کودکان را از رشد باز دارند . کسانی که معتاد به استروئید ها هستند ، به میزان وسیعی از مشکلات متابولیکی ، پوکی استخوان ( در نتیجه شکستگی خود به خود ) ، دیابت و مرض قلبی رنج می برند . زمانی  اندام آنها باد کرده ، چروکیده می شود ، در این حالت برای عفونت آمادگی بسیار دارند . بیشترین حساسیتها در زمینه استفاده از استروئید ها ایجاد می شوند . مثل تب یونجه ،اما به نظر می رسد بسیاری از پزشکان خطرات ناشی از استروئید ها را جدی نمی گیرند .
– مصونیت درمانی
به مبتلایان حساسیت بعضی اوقات یک دوره تزریق شامل مقادیر کمی از موادی که آنها حساسیت زا هستند پیشنهاد می شود . بعضی از متخصصان عقیده دارند که این روش خوبی برای کاهش واکنشهای بیش از حد بدن نسبت به مواد آلرژیک است ، این یک روش غیر قابل اعتماد است و در بسیاری از مردم بی تاثیر است . بعضی ها بدتر و بعضی ها هم تلف شده اند ، چونکه نتیجه آن قابل پیش بینی نیست .
مصونیت درمانی ( همچنان به عنوان حساسیت شناخته شده ) در ایالت متحده نسبت به انگلستان تا حد بیشتری رایج است ، ممکن است برای درمان بسیاری از مبتلایان به آلرژی که احتیاط های لازم را رعایت می کنند ، استفاده شود . اگر شما این دوره را مورد توجه قرار می دهید ، حتما باید تا دوره یک سال پس از تزریق تحت مراقبت ویژه پزشک باشید ، و با توجه به عدم پبش بینی پیامد های بعدی ،  اکسیژن واپی نفرین باید موجود باشد . هر نوع ناراحتی از جمله خارش و تنگی نفس را بلافاصله گزارش کنید .