eczema

معمولا به نظر می رسد که زمینه ی استعداد حساسیتهای اگزما  به بیش از تولد کودک بر می گردد ، مخصوصا زمانی که ما تعداد زیادی از غذاهای  حساسیت زای ویژه ای را مصرف می کنیم .
غذا های حساسیت زا شامل فراورده های شیرگاو، تخم مرغ و جوجه ( مخصوصا نوع سرخ شده ) ، رنگ های غذاهایی و غذا های یخ زده آغشته به مواد شیمیایی نگه دارنده و گندم هستند .
اگر کسی در خانواده شما سابقه اگزما دارد حتی الامکان شما از این غذا ها در دوران بارداری و شیر دهی پرهیز کنید . تغذیه  بچه ها با شیر گاو باعث پیشرفت اگزما می شود ، بنابراین شما سعی کنید اگر می توانید دست کم به مدت چهار ماه به بچه شیر بدهید .هر چند طولانی شدن مدت شیر دهی اخیرا نشان داده شده است که با افزایش خطر احتمالی اگزما ارتباط دارد زیرا آلودگی غذایی و محیطی در شیر مادر سرایت کرده است . مادر باید مواظب غذای مصرفی خود باشد . از تمام غذا های هله حوله ای و مصرفی ، فرآورده های لبنیاتی و گوشت باید پرهیز کند . مادرانی که از غذا های نبات تغذیه می کنند کمتر شیرشان آلوده است .وقتی که اگزما توسعه یافته است شما باید دقت بیشتری بکنید تا کودک شما کمتر در معرض آلرژی زا ها و هر عاملی که مسئول ایجادخراش پوست است قرار گیرد  بهتر است لباس کودک شما از نوع نخی نرم باشد و هرگز لباس پشمی یا نایلونی و چسبان به او نپوشانید . انتخاب کردن لباس گشاد ، کودک را خیس عرق نخواهد کرد ، استفاده از کهنه های بچه و شلوار پلاستیکی می تواند تحریک کننده باشد .