atherosclerosis

اینها شامل دارو های زیر هستند
CHOLESTYRAMINE ( Questran) , clofibrate ( Atromid-S) , colestipol (Colestid ) , probucol ( lorelco)
پیامد های جانبیClofibrate    بیماری زخم مثانه ، تهوع ، درد شکم ، خارش و ضعف است و خطر مرگ را در اثر مجموعه ای از عوامل ناشی از آن افزایش می دهد .
cholestyramine , colestipol      روی روده عمل کرده ، باعث افزایش دفع کلسترول می شود . پیامدهای جانبی آنها شامل تهوع،پیوست یا اسهال،سوزش قلب،نفخ شکم،جوش و کاهش جذب ویتامین است .

داروهای کلسترول خون بالا

با تشکر فراوان از تولید کنندگان صنعت مارگارین،اکثر مردم معتقدند که کلسترول چربی خون بالادر اثر خوردن غذاهایی که دارای چربی بالا هستند . مثل کره،پنیر،تخم مرغ و گوشتهای اندامی مثل جگر به وجود می آید . اما این فقط بخش کوچکی از این مساله است؛استفاده از روغن آفتابردان احتمالاًنمی تواند نشان دهنده آن باشد که چربی خون شما را از بین می رود ،از بیماری قلبی جلو گیری می کند .سعی کنید ماهی رابجای گوشت سه روز در هفته جایگزین کنید و یا از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید .
وقتی که سطوح هورمون فشار در بدن بالا می رود ،کلسترول خون زیاد می شود . مانند سایر بیماریهای قلبی – عروقی ،رسوب چربی شریان تا حد زیادی به فشار عصبی مر بوط است تا به رژیم غذایی با وجود این ،تغییرات رژیم غذایی به این مورد و کاهش وزن شما کمک می کند . و این باعث می شود که فشار قلب شما کاهش یابد