Obese man eats fast food

 

برخی از عادت های روزانه شما باعث می شود که شما چاق شوید و عللی هستند که باعث اضافه وزن و چاقی در شما می شوند. اگر اخیرا دچار اضافه وزن شده اید، شاید به خاطر دلایل زیر باشد:

 

لقمه های بزرگ: کسانی که لقمه های بزرگتری می خورند، در مقایسه با افرادی که لقمه های کوچکتری برمیدارند، کالری بیشتری دریافت می کنند. پس وقتی یک لقمه برمیدارید و در دهان می گذارید، آن را درست بجوید تا سریعتر احساس سیری کنید.

به اندازه کافی آب نمی نوشید: افرادی که در طول روز آب کمتری مصرف می کنند، بیشتر مستعد این هستند که اضافه وزن بگیرند، به این دلیل که آب سموم (که باعث احساس پف کردگی و نفخ در شما می شوند) را از بدن بیرون می کند.

در بشقابی بزرگ غذا میخورید: کسانی که در بشقاب های بزرگ غذا می خوردن بیشتر از کسانی که در بشقاب های کوچک غذا میخورند بیشتر دچار اضافه وزن می شوند.بشقاب بزرگتر به معنای غذای بیشتر است. پس بهترین روش برای کنترل گرسنگی این است که در بشقابی کوچک غذا میل کنید.

به اندازه کافی استراحت نمی کنید: اضافه وزن فقط به عادات غذایی محدود نمی شود. کسانی که به اندازه کافی نمی خوابند هم امکان دارد درگیر اضافه وزن شوند. آیا می دانستید که بدن شما حتی وقتی در خواب هستید هم چربی می سوزاند؟ پس ، حالا که میدانید، آنچه که لازم است را انجام دهید!

با دوستان نامناسبی بیرون می روید: اگر با کسانی نشست و برخاست می کنید که از نوشیدنی ها و غذاهای ناسالم استفاده میکنند، پس باید بدانید که ممکن است دچار اضافه وزن شوید (طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است). شما همان غذایی را می خورید که دوستانتان سفارش می دهند، چون انتخاب دیگری ندارید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد