summer-makeup

 

استفاده ی درست از لوازم آرایش در طول تابستان یه کار سخت و خسته کننده برای خانم هاست، اما به یاد داشتن برخی نکات می تواند به شما کمک می کند.

چند پیشنهاد از Rishab Khanna(آرایشگر مشهور بازیگران بالیوود):

 

بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده، و قبل از زدن کرم پودر، یک پرایمر (پایه آرایش) به صورت بزنید. این کار باعث می شود کرم پودر برای مدت زمان بیشتری روی صورتتان دوام بیاورد.

به جای کرم پودر از مرطوب کننده های رنگی که حاوی SPF هستند استفاده کنید. با انجام این کار در گرمای هوا در صورتتان احساس سبکی بیشتری کرده و در برابر خورشید هم محافظت می شوید.

به جای اینکه یه لایه ضخیم رژ لب بزنید، از رژهایی با رنگ های شاد و روشن که خواص نرم کنندگی دارند استفاده کنید. رژ لب به صورتتان رنگ می دهد.

برای گونه، رنگ های ملایم را امتحان کرده و از سرخ کردن بیش از اندازه آن خودداری کنید.

برای آرایش چشم، از یک خط چشم سنگی و یک ریمل ضدآب کمک بگیرید تا حتی زمانی که عرق می کنید از بین نروند. می توانید قبل از زدن خط چشم، ازسایه پودری هم استفاده کنید تا ماندگاری خط چشم را بیشتر کند.

برای گردن و شانه ها از کرم پودرهایی با رنگ روشن استفاده کنین تا نسبت به صورت کمی متفاوت به نظر برسد. استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد