1-turmeric

وقتی که جایی از بدنمان درد می کند، نخستین کاری که می کنیم، بکاربردن داروهای مسکن است. این در حالیست که می توانیم از معالجات  خانگی برای  از بین بردن درد استفاده کنیم. برخی از این داروهای  ضد درد طبیعی، همین الان هم در آشپزخانه شما وجود دارند. در این بخش در مورد چهار نمونه از بهترین مسکن های طبیعی،‌ صحبت می کنیم.

زردچوبه

این ادویه برای تسکین دردهای معده، سندرم روده تحریک پذیر و افسردگی کاربرد دارد. زردچوبه حاوی ترکیبی به نام کورکومین می باشد. این ترکیب، یک ضد التهاب قوی بوده و به اندازه ایبوپروفن در تسکین ناراحتی های شکمی، تأثیر می گذارد. یک مطالعه نشان می دهد که زردچوبه می تواند، علائم سندرم روده تحریک پذیر رو تا ۵۰٪ کاهش دهد. به علاوه، این ادویه مفید در کاهش افسردگی نیز بسیار مفید است. برای اینکه جذب زردچوبه رو بالا ببرید، اون رو همراه با چربی های مفید و فلفل سیاه،‌ مصرف کنید. اما اگر به دیابت مبتلا هستید، قبل از مصرف زردچوبه حتماً با پزشک خود مشورت کنید زیرا این ادویه با بعضی از داروهای دیابت تداخل ایجاد کرده و می تواند منجر به کاهش قند خون شود.

blackpepper

فلفل سیاه

از این ادویه می توان برای تسکین دردهای آرتریت، دردهای معده و مشکلات گوارشی استفاده کرد. فلفل سیاه یکی از داروهای سنتی طب چینی است. وجود ترکیبات ضد التهاب در فلفل به تسکین دردها کمک می کند. یکی از اجزای مهم فلفل سیاه، ترکیبی به نام پیپرین است که خاصیت ضد التهاب قوی داشته و به کاهش دردهای ناشی از آرتریت کمک می کند. البته این نکته رو مد نظر داشته باشید که پیپرین، متابولیسم بعضی از داروها (مثل دیلانتین و ایندرال) رو در بدن کند می کند. پس اگر از این داروها استفاده می کنید، حتماً با پزشک خود در رابطه با مصرف مکمل فلفل سیاه مشورت کنید.

giulio-mencaroni

زنجبیل

یک مسکن خوب برای سردرد. ضمن اینکه عوارض جانبی مصرف زنجبیل، خیلی کمتر از عوارض ناشی از مصرف قرص های مسکن می باشد. حتی می توانید در تهیه چای از زنجبیل استفاده کنید. سه ورقه زنجبیل تازه رو در آب جوش ریخته و بگذارید تا به مدت ده دقیقه خیس بخورد. سپس چند قطره عسل به اون اضافه کرده و نوش جان کنید. توجه داشته باشید که اگر به مشکلات خونی مبتلا هستید و از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید (مثل آسپیرین)، نباید از زنجبیل استفاده کنید. همچنین، زیاده روی در مصرف زنجبیل، ممکن است که شما رو دچار سوزش خفیف سر دل، اسهال و سوزش دهان، کند.

peppermintoil

روغن نعناع

در تسکین مشکلات معده و روده تحریک پذیر کاربرد دارد. روغن نعناع نقش بسیار مفیدی در کاهش انقباضات و درد ناشی از روده تحریک پذیر دارد. اما مراقب باشید که اگر دچار سنگ کیسه صفرا هستید و یا به رفلاکس معده مبتلا هستید، روغن نعناع ممکن است که علائم بیماری رو در شما تشدید کند. همچنین، مقادیر زیاد روغن نعناع، می تواند سمی باشد و نباید به طور کاملاً خالص و در مقادیر زیاد مصرف شود.

منبع : yeka.ir