1394062_604986146232004_530682949_n

مشکلات معده برای هرکسی پیش می آید حتی خفیف ترین بیماری های معده باعث اختلال درکارهای روزمره میشود و بسیار درد آور است . حتما میگوئید با یک قرص معده مشکل حل می شود ولی این داروها نیز مانند هرداروی دیگر عوارض جانبی دارد. دراین بخش برای کسانی که دچار ناراحتی ها معده  هستند داروهای خانگی را معرفی میکنیم که بسیار موثر و بی ضرر هستند 
1. سوء هاضمه و سوزش سردل

میوه های آبدار شیرین  مانند پرتقال و انگور  در درمان سوء هاضمه و سوزش معده بسیار موثر است . یوگا  نیز در درمان و جلوگیری از سوء هاضمه  بسیار موثر است . جدای از این، شما می توانید برخی از راهنمایی های کوییک هیل برای مقابله با سوء هاضمه و سوزش سردل ذکر شده در اینجا دنبال کنید.

نصف لیوان آب آناناس زمانی را  هر روز مصرف  کنید تا از  سوء هاضمه پیشگیری شود

ب . نوشیدن نصف لیوان آب گرم با آب لیمو قبل از غذا

ج . ماست پروبیوتیک ، که غذا را  هضم  میدهد و سوزش معده را درمان میکند

 


بیشتر بخوانید: اگر دارای معده درد عصبی هستید این دارو را استفاده کنید


 

2. اسهال

نمک و شکر در مقادیر مساوی در یک لیوان آب مخلوط و در فواصل منظم مصرف شود ، به درمان اسهال  کمک میکند.   گشنیز نیز آثار معجزه آسایی در درمان اسهال دارد  . این گیاه دارای روغن های بورنئول و لینالول است که  به هضم غذا  کمک کرده و باعث خوب کار کردن کبد میشود .

3-دل درد

چای زنجبیل گرم و یا عسل مخلوط در آب ولرم به  درمان دل درد کمک زیادی میکند. به آرامی  شکم خود را با روغن ولرم ماساژ دهید این مورد نیز بسیار کمک کننده است

4. ورم معده

این یکی از شایع ترین بیماری های معده در هر خانواده است. . فاصله  طولانی بین وعده های غذایی و یا  آلرژی یک ماده خاص به  دستگاه گوارش  موجب ورم معده می شود، میوه های بریده  کهنه  و سبزیجات و یا مواد غذایی فرآوری نشده از قبل پخته  موجب التهاب معده یا سوء هاضمه  می شود چای نعناع،، زنجبیل، آناناس،، میخک، درمانهای مفید برای درمان ورم معده هستند.

منبع-http://www.hidoctor.ir

این مطلب اختصاصی بوده و استفاده از آن در نشریات و سایت ها فقط با ذکر منبع و آدرس سایت مجاز می باشد