young man unable sleep because of stress of problems

اگر می خواهید بهتر بخوابید و خواب مناسبی را تجربه کنید این راهکارها را در پیش بگیرید.

تحقیق جدیدی که در دانشگاه پنسیلوانیا به سرانجام رسیده، بیانگر این است که انواع معینی از فعالیت‌های فیزیکی می‌تواند منجر به خواب بهتر شود.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند انجام فعالیت‌های فیزیکی نظیر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، باغبانی، گلف، دویدن، وزنه‌برداری، یوگا/پیلاتس با عادات خواب بهتر مرتبط هستند.

«مایکل گراندر»، سرپرست گروه تحقیق، در این باره می‌گوید: «این نتایج منطبق با افزایش روزافزون مقالات علمی در مورد نقش خواب بر عملکرد انسان است. مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که عدم خواب مناسب با عملکرد ضعیف بدنی و روانی مرتبط است و این مطالعه به ما نشان می‌دهد که در حقیقت هم این مسئله وجود دارد.»

در این مطالعه محققان داده‌های مربوط به خواب و فعالیت‌های فیزیکی بیش از ۴۲۹ هزار فرد بزرگسال را از برنامه «سیستم نظارت بر فاکتور خطر رفتاری سال ۲۰۱۳» جمع‌آوری و تحلیل نمودند. از پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی پرسیده شد که در طول ماه گذشته چه نوع فعالیت فیزیکی را بیشتر انجام داده‌اند و در طول ۲۴ ساعت معمولاً چه میزان می‌خوابند.

آن‌ها متوجه شدند فعالیت‌های فیزیکی نظیر خانه‌داری و بچه‌داری با افزایش موارد خواب بد و بی‌کیفیت در ارتباط است و فعالیت‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری و باغبانی با موارد کمتری از خواب ناکافی مرتبط است. (مهر)