1455887_1446604785566125_1555040721_n

بیشتر کسانی که در باشگاهای بدنسازی مشغول تمرین هستند،تمام تلاششان داشتن بازوهای بزرگ و حجیم است،اما معمولا”از اصول اولیه عضله سازی آگاهی ندارند و پس از مدتی از اینکه به نتیجه مورد نظر خود نرسیده اند ،سرخورده و درمانده می شوند.در این مقاله به 10 راهکار اشاره می کنم که با به کار گرفتن آنها می توانید بازوهایی بزرگتر و حجیم تر بسازید
1.بر روی پشت بازوها تکیه کنید:فراموش نکنید که عضله پشت بازو دو سوم بازو را تشکیل می دهد،بنابراین برای رشد بازو به پشت بازو هم اهمیت بدهید.
2.از حرکات متنوع استفاده کنید:فقط خودتان را در گیر یک نوع تکنیک خاص که به آن علاقه دارید نکنید چون پیشرفت خود را محدود می سازید.دستگاها ،کابل های کششی و وزنه های آزاد را باهم ترکیب کنید.
3.از ست های بیشتر استفاده کنید:ست های بیشتر و تکراره ای کمتر با وزنه های سنگین تر را در برنامه خود بگنجانید.مثلا” از سیستم 5*5 یا 8*8 استفاده کنید.
4.برنامه خود را تغییر دهید:اگر تا کنون هنگام تمرین بر روی بازوها ،ابتدا جلو بازو و بعد پشت بازو را کار می کردید،این بار برنامه را تغییر داده و ابتدا پشت بازو را تمرین دهید.به این ترتیب به رشد بازو هایتان کمک می کنید.
5.سیستم سوپر ست را فراموش نکنید:جلو بازو و پشت بازو را با این روش تمرین دهید.سیستم سوپر ست حقیقتا” باعث تحریک عضلات و رشد آنها می شود.
6.عظلاتتان را بچالانید!:در حالت انقباض عضله بر روی آن تمرکز کنید تا بیشترین میزان خون و مواد مقذی را به آن برسانید.
7.از حالات مختلف گرفتن وزنه در دست استفاده کنید:همه حالات دست باز ،دست جمع و مچ برعکس را امتحان کنید تا عضله جلو بازو و پشت بازو را در همه جهات تمرین داده باشید.
8.خوب بخوابید:فراموش نکنید که عظلات در هنگام استراحت رشد می کنند نه در حال تمرین!8ساعت خواب در شبانه روز برای یک ورزشکار لازم است.
9.حرکت را صحیح انجام بدهید:وقتی بتوانید وزنه ها را کنترل کنید و حرکات را به درستی اجرا نمایید به نتیجه دلخواه می رسید.
10.پروتئین بیشتری بخورید:اگر می خواهید عضلات چشمگیر و برجسته ای داشته باشد،پروتئین مهمترین ماده غذایی است که به آن احتیاج دارید.