liver-11

آسیب کبد به وسیله بار اضافی سموم و عفونتها ایجاد می شسود. دو احتمال داده می شود زیرا فشار آلودگی سموم قدرت دفاعی را در مقابل عفونت کم می کند. داروها، شربت های دارویی، دود سیگار، هوای آلوده، هورمون ها و فرآورده های پس مانده بافتها همه روند یکسانی را در کبد طی می کنند. وقتی این مواد سمی فشار بیش از حد توان تسلط بر کبد وارد می کند، در نتیجه اصلاح آن و روندهای داخلی ایجاد شده آسیب می بند. از شایع ترین علل منحصر بفرد بار اضافی در فرهنگ ما (آمریکا) مصرف بی رویه الکل است؛ همه با حالت خماری که یکی از علائم قصور در مقابل متابولیسم الکل به میزانی که به آن وارد می شود، آشنایی دارند.

علائم نارسایی کبد می تواند بسختی پایین آورده شود. نوعی علائم مزمن مریضی کبد شامل سوء هاضمه مکرر، تهوع، سردرد، افسردگی، ضعف و یک بی حسی عمومی است. ممکن است همچنین واکنش بدی در برابر سیگار و الکل پیدا کنید و احتمالاً تا حد زیادی مستعد پیامدهای جانبی داروها باشید. همچنین با احتمال از دست دادن اشتها و اختلال تغذیه عادی روزانه مواجه خواهید شد.

از طرف دیگر درمان مرض کبد معمولاً بلافاصله بروز می کند. آن یرقان ایجاد می کند که مشخصه آن زردی پوست و سفیدی بیش از حد چشم است. این پیشرفت وقتی انجام می گیرد که صفرا (فرآورده های کبد ازباقی مانده گلبول های قرمز خون) به جای اینکه به روده بریزد، در خون تجمع می یابد. عدم وجود صفرا در روده ناراحتی های هاضمه ای ایجاد کرده، مدفوع را بی رنگ می کند.