meds2
این مکمل های مفید برای رشد کودکان بسیار پرفایده هستند و نیازهای ویتامینی آن ها را برآورده می کنند.

تغذیه نوزادان حدود ۴ماه بعد از تولد تنوع پیدا می‌کند. این تنوع به این معناست که علاوه بر شیر مواد‌غذایی دیگر نیز وارد تغذیه کودک می‌شود. متخصصان عقیده دارند، کودکان باید ویتامین‌های مورد نیازشان را به وسیله تغذیه‌ای که دارند به دست آورند اما از آنجا که ممکن است در تغذیه روزانه همه مواد مورد نیاز کودک تامین نشود پزشکان، مولتی ویتامین یا مکمل‌هایی را به کودکان تجویز می‌کنند.

از آنجا که احتمال دارد والدین به‌طور دقیق از آنچه مورد نیاز کودکان است مطلع نباشند، دکتر اکبر کوشانفر ضمن توضیح‌هایی که درباره مکمل‌های مورد نیاز کودکان ارائه می‌کنند ما را با برخی قطره‌ها و مکمل‌های غذایی موجود و ویژگی‌های هرکدام از آن‌ها آشنا می‌کند.

۱. نام: WELLKID
محتویات: این مولتی‌ویتامین‌های جویدنی محتوی انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا۳ هستند.توصیف: این قرص به تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز روزانه کودکان ۴ تا ۱۲ ساله کمک می‌کند و باعث تقویت سیستم ایمنی و رشد ذهنی و جسمی آن‌ها می‌شود. ضمن آن‌که برای کودکان بیش فعال نیز بسیار مفید است.

مقدار مصرف: کودکان ۴ تا ۱۲ ساله روزانه یک عدد قرص جویدنی همراه با غذا بجوند یا طبق دستور پزشک آن را مصرف کنند.

موارد هشدار: مصرف بیش از حد فرآورده‌های حاوی آهن ممکن است سبب بروز مسمومیت شدید در کودکان زیر ۶سال شود و در صورت مصرف بیش از حد به پزشک مراجعه کنید. روزانه بیش‌از یک‌عدد قرص مصرف نشود. مصرف این قرص برای کودکان زیر ۴سال توصیه نمی‌شود.

مقاله چگونگی استفاده از پدیاشور را بخوانید.

۲. نام: Vita globin
محتویات: این مولتی‌ویتامین حاوی آهن، زینک، کلسیم، ال-لایزین، اسید فولیک، دی-پانتنول، نیاسینامید، ویتامین C، ویتامین B کمپلکس، منگنز و مس است.

توصیف: مولتی‌ویتامین ویتاگلوبین فرمولاسیون ویژه به‌منظور جذب بالای آهن دارد و حاوی عصاره ۱۰۰ درصد طبیعی پرتقال با طعم و بوی دلپذیر است.

مقدار مصرف: اطفال و کودکان روزانه ۵/۲میلی‌لیتر می‌توانند از این مولتی‌ویتامین مصرف کنند.

موارد هشدار: هنگام مصرف به تاریخ انقضا آن توجه کرده، از مصرف بیش از حد مجاز خودداری کنید. پس از مصرف در بطری را کاملا بسته، داخل جعبه، در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.

۳. نام: سوزین زینک سولفات
محتویات: این قطره حاوی ۵ میلی‌گرم فلز روی در هر ۵ میلی‌لیتر یا یک پیمانه است.

توصیف: این شربت با بو و طعم بسیار خوب و دلپذیر عرضه می‌شود. کنترل بو و طعم فلز روی در این فرآورده و همچنین کنترل PH محصول به شکلی طراحی شده که در کودک هیچ‌گونه احساس ناخوشایند ایجاد نمی‌کند.

مقدار مصرف: به‌عنوان مکمل غذایی روزانه یک پیمانه (۵ میلی‌گرم) مصرف می‌شود.

موارد هشدار: در صورتی که کودک دچار کمبود مس باشد، مصرف روی ممکن است کمبود مس را تشدید یا سطح سرمی آن را کاهش دهد.

۴. نام: Vitane
محتویات: این مولتی‌ویتامین‌ علاوه بر ویتامین‌های متعدد شامل مواد معدنی و ال-لایزین نیز هست.

توصیف: این شربت حاوی عصاره طبیعی پرتقال با طعم و بوی دلپذیر برای نوزادان، اطفال و کودکان است و عاری از هر نوع مواد رنگ‌دهنده یا خوش طعم‌کننده غیرطبیعی و حساسیت‌زاست.

مقدار مصرف: در سنین یک تا ۴ سال می‌توان روزی ۲ بار و هر بار ۵/۲ لیتر از آن استفاده کرد.

موارد هشدار: هنگام مصرف به تاریخ انقضا آن توجه کرده از مصرف بیش از حد مجاز خودداری کنید. پس از مصرف در بطری را بسته و داخل جعبه در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید.

سیب سبز