Ibuprofen

از میان داروهای متداول در داروخانه ها analgesics به طور معمول برای انواع دردهای کوچک نسبتاً کوتاه مدت مانند سردرد استفاده می شوند. آنها براساس سه نوع داروهای : ibuprofen, aspirin, acetaminophen تجویز می شوند. انواع ساخته شده آنها زیاد هستند و پیشنهاد خاصی برای بعضی از آنها می شود اما مشکلهای شناخته شده اینیستند (برای مثال آسپرین قابل حل) که یکی از مؤثرترین نوع و ارزانترین آنها است.

این فرآورده ها به طور نسبی پیامدهای جانبی کمتری دارند  و معمولا مصرف کوتاه مدت آنها بی ضرر است، چنانچه این داروهای بی خطر، به طور مستمر و برای یک زمان طولانی، یک دوره سالانه، مصرف شوند می تواند خطرناک باشد. همه آنها در یک مقدار بالا می توانند کشنده باشند. استامینوفن به طور خاصی به خاطر آسیبهای آن به کبدخطرناک است؛ عوارض این دارو پس از یک یا دو روز بعد از مصرف مقدار بالای آن آشکار نمی شود اما می تواند یک مرض هلاکت بار یا غیر قابل برگشتی را که بعد از یک دوره چند روزه یا هفتگی بروز می کند به مرگ منتهی کند.

آسپرین یکی از مسکنهای متداول در داروخانه ها است که برای اغلب اشکال درد استفاده می شود که تب و التهاب را کاهش می دهد و به همان خوبی درد را ساکت می کند. به هر حال، در صورتی که شما از زخم معده یا احتمال خونریزی معده یا روده رنج می برید آسپرین می تواند بسیار خطرناک باشد و به طور کلی باید از آن اجتناب کرد.زنان حامله و کسانی که از قرص برای مرض قند استفاده می کنند باید از مصرف آسپرین اجتناب ورزند. آسمی ها باید آگاه باشند که حساسیت به آسپرین میتواند حمله های آسم را سرعت بخشد. ایبو پروفن از نظر ساخت شیمیایی مشابه آسپرین است؛ اگر شما نمی توانید آسپرین و ایبو پروفن مصرف کنید پس احتمالا برای شما بد است. هیچ نوع داروی محتوی آسپرین را نباید به بچه هایی که تب دارند داد؛ در مورد آسپرین اعتقاد بر این است که مرض جدیدی که با علائم مریضی Reyes رو به رو می شود، می تواند منتهی به مرگ شود. این علائم به نظر می رسد که تنها بعد از عفونت ویروسی در بچه توسعه پیدا می کند