headache

میگرن مانند تنش سردرد، اغلب با فشار زیاد بروز می کند؛ میگرن معمولاً هنگامیکه فشار تا حد زیادی بالا می رود یعنی در شروع تعطیلیها یا تعطیل آخر هفته، در آخر امتحان یا بعد از برطرف شدن کارهای خطرناک حیاتی اتفاق می افتد. فشار طولانی مزمن یا برخورد می تواند احتمالاً موجب شدت اثر متقابل میگرن شود. درمان یا استراحت نتیجه کمتر و حمله های شدیدی را برای اکثریت مبتلایان نشان داده است.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

 

به هر حال، میگرن را می توان با داروهای گوناگونی دنبال کرد. زمینه بروز میگرن می تواند یک یا چند علل زیر باشد؛ تغییر کارهای عادی روزانه، نخوردن یک وعده غذا، خوابیدن تا حد کم یا زیاد، هیجان و احساسات قوی فشار، تلاش غیر عادی، مخصوصا ورزشهای غیرهوازی یا کارکردن با وزنه یا فشارهای پر سر و صدا، نور چشمک زن روشن، هورمون ها (شامل قرص های ضد بارداری) کار کردن با VDT (مانند صفحه مانیتور رایانه ها) یا تماشای تلویزیون یا تصویر ضعیف. غذاهای معین می توانند در حمله دخالت داشتهباشند و آنهایی که بیشتر مورد سوئ ظن قرار می گیرند. شکلات، پنیر و سایر فرآورده های لبنی (مخصوصاً پنیرهای مانده یا کپک زده)، الکل (مخصوصاً شراب قرمز) میوه های درختی، چای و قهوه، غذای دریایی و باقالا باشد.

اگر قرص پیشگیری مصرف می کنید، باید برای پیشگیری به یک روش غیر دارویی روی آورید. افراد مبتلا به میگرن که از قرصها و سایر هورمون ها استفاده می کنند همواره به خاطر تاثیر ناگوار این داروها بر رگهای خونیشان به طور غیر طبیعی، در معرض خطر قرار دارند.

برای کشف ناراحتی خود نیاز به یک دفترچه یادداشت دارید تا سیاهه موادمصرفی خودتان را طی بیست و چهار ساعت در آن وارد کنید و در صورت احساس حمله شدید، سیاهه آشامیدنی و خوردنی بیست و چهار ساعت قبل را مرور کنید. همچنین هر نوع درد یا رویداد فشارآور و یا فعالیت های روزانه را در آن یادداشت کنید. احتمالاً یک الگویی به دست می آید که وضعیت ابتلای به میگرن شما را روشن می کند و کمکتان می کند تا از عوامل بروز بیماری دوری کنید.  افراد مبتلا به میگرن می توانند مشکلات خودشان را در مقابل درخشش نور، با استفاده از عینک آفتابی (polarize) در نور آفتاب شدید به حداقل برسانند. کار عملی ساده دیگر مانند عدم عبور از جاده هایی که به واسطه حصار یا درختان از نور خورشید سایه روشن ایجاد شده، این هم شاید برای جلوگیری از شروع میگرن کافی باشد. وقتی احساس می کنید در آغاز ابتلا به میگرن هستید، تلویزیون تماشا نکنید. اگر تلویزیون برفک دارد آن را تنظیم کنید. اگر نور شما را اذیت می کند، از عینک آفتابی حتی در داخل محلهای سرپوشیده هم استفاده کنید.

هیچ یک از وعده های غذایی را حذف نکنید و فعالیت شدیدی را بدون آماده شدن تدریجی برای آن شروع نکنید. میگرن می تواند جریمه کسانی باشد که به طور سریع سعی در کم کردن وزن دارند. اگر میگرن شما پیامد علائم پیش از دوره قاعدگی است که به واسطه حصار یا درختان از نور خورشید سایه روشن ایجاد شده، این هم شاید برای جلوگیری از شروع میگرن کافی باشد. وقتی احساس می کنید در آغاز ابتلا به میگرن هستید، تلویزیون تماشا نکنید. اگر تلویزیون برفک دارد آن را تنظیم کنید. اگر نور شما را اذیت می کند، از عینک آفتابی حتی در داخل محلهای سرپوشیده هم استفاده کنید.   هیچ یک از وعده های غذایی را حذف نکنید و فعالیت شدیدی را بدون آماده شدن تدریجی برای آن شروع نکنید. میگرن می تواند جریمه کسانی باشد که به طور سریع سعی در کم کردن وزن دارند. اگر میگرن شما پیامد علائم پیش از دوره قاعدگی است چای سنگین، قهوه، شکلات و سوپ های رقیق اجتناب کنید. کمپرس آب سرد (یک کیسه خورده های یخ خوب است) روی موضع درد بی تاثیر نیست. تا حد ممکن استراحت کنید و سعی کنید بخوابید. درد معمولاً در طی دوره خواب از بین خواهد رفت.