food-travel

 

طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، بیشتر افرادی که به مسافرت می روند، اغلب یک تا دو کیلوگرم چاق می شوند. پس وقتی در حال گذراندن تعطیلاتتان هستید این نکات را فراموش نکنید:

فعال بمانید: اگر به طور منظم ورزش می کنید، پس در تعطیلات هم آن را ادامه دهید. چک کنید هتلی که رزرو کرده اید باشگاه یا مکانی برای پیاده روی، دویدن، شنا کردن یا دوچرخه سواری داشته باشاد.

 

برنامه ریزی جدول زمانی میهمانی ها: اگر ممکن بود، طبق زمانی که همیشه وعده های غذایی را صرف می کردید، زمان شام و ناهار خوردن را تنظیم کنید. خوردن غذا در ساعات عجیب و دیروقت به پرخوری منجر می شود.

مراقب نوشیدنی ها باشید: سعی کنید آبمیوه های غیرطبیعی و نوشیدنی های شیرین ننوشید. بهتر است تا جایی که می توانید آب بنوشید. البته نوشیدنی های رژیمی که با شیرین کننده های مصنوعی تهیه شده اند می توانند به شما در کنترل کالری ها کمک کنند، البته نوشیدن آنها برای طولانی مدت به کنترل وزن منجر نمی شود.

انتخاب های غذایی: غذاهایی را انتخاب کنید که تراکم انرژی پایین تری دارند. به این ترتیب شما زودتر احساس سیری کرده و کمتر کالری دریافت می کنید. مثلا، اول با سالاد یا سوپ شروع کنید. از خوردن بیش از حد نان و سرخ کردنی ها خودداری کنید. به جای سیب زمینی سرخ کرده سبزیجات بخورید. مصرف مکمل فیبر قبل از غذا برای کاهش دریافت کالری مفید است.

غذاهای چرب نخورید: چربی به خودی خود ممکن است آنطوری که فکر می کنید کلید کنترل وزن نباشد. اما اگر چربی بیش از حد غذا حاوی تراکم انرژی بالاییست. پس غذاهای چرب و پرکالری مصرف نکنید.

قبل از شام تنقلات سالم بخورید: تنقلاتی مثل میوه، آجیل، شیر یا ماست به پرهیز ار پرخوری در تعطیلات کمک میکنند.

دسرها: اگر عاشق دسر هستید و می خواهید یک دسر کامل بخورید، پس قبل از صرف دسر وعده غذایی سبکی میل کنید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.