Food_stackuppack

غذا برای بعضی از مبتلایان ورم به مفاصل نشانه ای از آلرژی است، این افراد می توانند با شناسایی و پرهیز از غذاهایی که آلرژی زاست منافع زیادی کسب کنند. شواهد جمع آوری شده کلینیکی به صورت تجربی هم اکنون نشان می دهد که افراد مبتلا به آرتروز یا آنهایی که مشکل مفاصلی دارند می توانند با معالجه و سازگاری با رژیم غذایی خاص تا حدودی بهبود یابند.
نویسنده کتاب خداحافظ آرتروز «پاتریشیا» دریافت که مشکل وخیم آرتروز ورم مفصلی که او در سن نوجوانی به آن مبتلا بوده است اصلاً به علت نوعی آلرژِی بوده است. او با پرهیز از غذاهای خاصی توانست، بهبودی چشم گیری را کسب کند و توضیح می دهد که کسانی که آرتروز آنها مربوط به غذا یا آلرژی است چگونه می توانند به بهبودی دست یابند. شواهد حاکی از بهبود بیماری آرتروز مفاصل در اثر اجتناب از دامنه وسیعی از غذاها محرز است، محصولات غذایی (مثل شیر گاو، خامه، پنیر و هر نوع غذایی که محصولات لبنی را در خود دارد) مسئول آرتروز و درد مفاصل است . از آنجایی که همه مشکلات ناشی از آلرژی غذایی است شما نباید بعضی از غذاها را حذف کنید یا به قدر کافی از غذاهای مغذی استفاده نکنید. سلامتی و بهبود انسان بر نیاز به تغذیه خوب می طلبد اما اگر شما گروهی از غذاها را در زمانی حذف کنید و به جای آنها منابع دیگری از همان غذاهای مغذی را جایگزین کنید به سلامتی شما لطمه ای وارد نخواهد شد. مثلاً محصولات شیر گاو را به مدت دو هفته از غذاهای حذف کنید و به جای آن از سویا استفاده کنید، زا از محصولات گندمی و آرد در همان مدت مشابه پرهیز کنید و برنج و سیب زمینی را به جای نان، کیک و شیرینی استفاده کنید.
اگر میل ندارید، یک رژیم غذایی شدید را حذف کنید و بعضی از غذاها را استفاده کنید، باید شیوه رژیم غذایی ژاپنی یعنی برنج، سبزیجات و ماهی را جانشین کنید. این نوع غذا به خودی خود بسیاری از آلرژی های غذایی شایع را از بین می برد. اما نمی توانید انتظار داشته باشید که این نوع غذا کارآیی داشته باشد مگر اینکه این شیوه را پیوسته و در تمام وعده های غذایی به کار ببرید.
یکی دیگر از رهنمودهای غذایی که به آرتروز کمک می کند، توصیه های دکتر وانک در کتاب آشپزی است که باید از خوردن غذاهای به عمل آمده از فرآورده های لبنی، گوشت قرمز، مرکباتف سرکه، مشروبات الکلی و هر چیزی که در بردارنده مواد اعتیادآوری مانند منوسدیم glutamate (MSG) باشد پرهیز کرد. با وجود اینکه این رژیم غذایی به همه کس کمک نمی کند، اما فواید زیادی را برای برخی در بردارد.
تعادل املاح معدنی برای بیماری رماتیسم و آرتروز مفید است. تحقیقات استفاده از دستبند سنتی مسی را تأئید کرده است و بررسی میزان مس کمی را در خون بسیاری از مبتلایان نشان داده است، شما براحتی می توانید این کار را امتحان کنید. استفاده از این دستبند رنگ پوست شما را در نقطه تماس سبز رنگ خواهد کرد. اما شما نگران آن نباشید. نمک مسی که شما از طریق پوست جذب می کنید این رنگ سبز را به وجود می آورد.
پیشنهاد شده است که آهن اضافی مشکلات را افزایش می دهد، چه این عمل به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق تداخل با سایر املاح معدنی دیگر استفاده شود، نتیجه این فرآیند روشن نیست، اما کاربرد آن برای مبتلایان به ورم مفاصل این است که آنها از مصرف مکملهای آهن بی نیاز می شوند.