slow-healing

استفاده از مفاصل یک امر حیاتی برای آنهایی است که قدرت حرکت آنها حفظ شده و از ناتوانی آنها ممانعت به عمل می آید. این نکته مهم است که از این مفاصل زیاد استفاده نکنید، زیرا این امر بهبودی آنها را به تأخیر می اندازد. استراحت، تورم را کم کرده، زمینه خوب شدن را فراهم می کند، اما این امر منجر به سفتی و تحلیل عضلات می شود.
ورزش باید به طور منظم و با دقت انجام شود، اصل کلی این است که باید هر مفصل را روزانه در دامنه حرکتی کامل آن حرکت دهید و آنها را کمی تحت فشار و کشش قرار دهید و تا قبل از مرحله ناراحتی و درد آن را به حرکت در آورید تا از مرحله ناراحت کننده فراتر رود. تحقیق نشان داده است، کسانی که حداقل سه روز در هفته ورزش می کنند یا از سایر روشها، به خصوص روشهایی که درد عضلانی را کاهش می دهد، استفاده می کنند، از درد کمتری رنج می برند و فعالتر هستند و کمتر از آنانی که این فعالیتها را ندارند به پزشک مراجعه می کنند. این مهم نیست که بیماری شما تا چه حد شدید است، شما می توانید همیشه وضعیت خود را بهبود بخشید.
هنگامی که درد و سفتی مفصلها در سطح کمی قرار دارند و وقتی که احساس خستگی نمی کنید آنها را ورزش دهید. برای کسانی که مشابه این تمرین را روزانه در زمان منظمی برای ورزش تحرکی انجام می دهند، زمانی را انتخاب نکنید که درد شما با دارو کاهش پیدا کرده است و هرگز از دارو برای کاهش تورم استفاده نکنید تا اینکه شما بتوانید بیشتر ورزش کنید. از درد می توانید به عنوان یک راهنمای تورم استفاده کنید، بیش از حد این موضع را نادیده نگیرید زیرا احتمال خطر آسیب دیدگی بیشتری را برای مفصل فراهم می کند. همیشه قبل از ورزش بدنتان را گرم کنیدف قبل از بیرون آمدت از رختخواب تمام بدن را تحت کشش قرار دهید؛ همه روزهای خود را این گونه آغاز کنید. گربه ای را در نظر خود مجسم کنید و مانند آن تمامی اعضای بدنتان، مخصوصاً عضله های پشت را بکشید. یکی از ورزشهای آماده سازی عمومی را که مخصوص مبتلایان به ورم مفصل است، در یکی از رشته های شنا، دوچرخه سواری یا پیاده روی انجام دهید. شما باید 10 تا 15 دقیقه همه روزه ورزش کنید، شنا موثرترین فعالیت برای کسانی است که از مشکلات مفصلی نج می برند. باید توجه داشته باشید که اب استخ مورد استفاده شما از آبی گرمتر، نسبت به اب استخرهای معمولی برخوردار باشد.
دوچرخه سواری نیز برای حفظ جنبش پذیری لگن خاصره و زانوها مفید است. به آرامی حرکات را انجام دهید، حتماً دوچرخه شما به خوبی نرم و روغن کاری شده باشد، طوری که حرکت پدال سفت نباشد و آرام حرکت کند، یعنی برای حرکت آن از حداقل نیرو استفاده کنید. هدفتان برقاری سرعت در اولین دنده باشد و به بالا نروید، حتماً اگر به نظر راحت می رسد، سعی کنید پایتان را سریعتر حرکت دهید. یک دوچرخه ثابت برای این ورزش خوب است اما حتماً پدال ها باید طوری تنظیم شده باشند که پاها تا حد امکان سریع حرکت کند.
راهپیمایی همچنین با ارزش است؛ خود را با کفشهای دو مجهز کنید و سعی کنید همه روزه ان را انجام دهید. اگر مفاصل لگن، پاها و زانوهای شما مشکل دارند، احتمالاً باید از طریق رژیم غذایی و شنا یا دوچرخه سواری منظم، قبل از راهپیمایی اقدام کنید.