Female Doctor In Surgery Reading Patient Notes

پیریدوکسین (ویتامین ) مکملهای کمکی برای بیشتر کسانی است که از PMS رنج می برند، حتی اگر از رژیم غذایی غنی از این ویتامین برخوردار باشند که در نان تمام غلات و سایر فرآورده های غلات، گوشت، شیر، تخم مرغ و مخمر یافت می شود. در هنگام شروع 50 میلی گرم قرص یا کپسول صبح و شب، 3 روز پیش از شروع نشانه های PMS تا آغاز پریود مصرف می کنید. اگر نشانه ها و مشکلات شما به طور مؤثرتر برطرف نمی شود، سعی کنید مقدار ان را تا 150 میلی گرم در روز افزایش دهید. اما از این حد تجاوز نکنید. زیرا ممکن است از اسید معده درد بکشید. وقتی از بیماری PMS راحت شدید سعی کنید آن را به هان مقدار 50 میلی گرم در روز کاهش دهید، که اغلب کافی است، پیریدوکسین مخصوصاً برای خلاصی از تغییرات حالتف درد پستان و سردرد مؤثر است.
اسید گاما لینولیک (GLA) به شکل روغن پامچال یا دانه روغنی کشمش، یکی دیگر از مکملهای غذایی با ارزش برای کسانی است که از PMS رنج می برند. این دارو با نامهای مختلفی در داروخانه ها یافت می شود. نحوه مصرف آن اکثراً مانند پیریدوکسین است. مقدار مصرف آن را افزایش دهید تا به سطح درستی برسید که ناراحتی شما را برطرف کند. اکثر بیماران در می یابند که پس از چند ماه مصرف، دیگر نیازی به GLA ندارند (پس از مصرف GLA، PMS زیاد طول نمی کشد) مخصوصاً، اگر آنها همراه با غذای روزانه مقداری از روغن اشباع نشده و مواد معدنی بخورند. فندق و گردو، تخمه ها، آووکادوس، ماهی تازه، زیتون، تخمه آفتاب گردان و سایر روغنها ارزش ویژه ای دارند.
تمام کسانی که از PMS رنج می برند باید مطمئن شوند که آنها در نیمه دوم دوره خود غذای کافی مصرف می کنند. هیچ یک از وعده های غذایی را حذف نکنند و تلاش در کاهش میزان کالری مصرفی نداشته باشند. میوه های تازه، مخصوصاً مرکبات و سبزیجات را به مقدار فراوان مصرف کنند. برای غذاهای غنی از منیزیم  و بیشتر آنها را با غذای خود همراه کنید. فرآورده های کشاورزی تازه و فرآورده های غذایی، مقدار اندکی منیزیم به همراه دارند و شما باید با با خوب خوردن غذا کمبود آنها را تامین کنید. مکملهایی مانند ترکیبات منیزیم در این زمینه به شما کمک می کنند.
در طول روزهای پیش از قاعدگی ممکن است، حساسیت بیشتری نسبت به اثر داروها داشته باشید، این شامل نوشابه هایی است که روزانه می نوشید. ممکن است با نوشیدن مقدار کمی الکل به سردرد خود اضافه کنید و ممکن است بعد از برطرف شدن ناراحتی هنوز سردرد داشته باشید. شما با مصرف بیشتر قهوه و کولا تحریک می شوید . چنانچه در دوره پیش از قاعدگی هستید، باید در مصرف داروها نهایت دقت را مبذول دارید.اگر از نفخ رنج می برید، سعی کنید چای کم رنگ مصرف کنید که یک ادرارآور طبیعی است.