Female doctor with senior patient

ماده ضد اسپرم، کرمها، قارچ های ریز و سایر فرآورده ها می توانند علل سوزش مهبل در زنان باشند. واکنشهای حساسیت زا می تواند همچنین بر اثر مواد ضد عفونی و درمان شروع شود. به هنگام تحریک سوزش این فرصت را پیدا می کنید که با دقت به علت این سوزش فکر کنید. موقعی که آن را شناسایی کردید، درمانش ساده است. از مصرف آن خودداری کنید. ممکن است با یک اختلاف جزئی در شکل علل، هیچ مشکلی نداشته باشید؛ برای نمونه، بعضی از زنان متوجه شدند که ماده ضد عفونی ضد اسپرم  عکس العمل غیر مطبوعی را در هنگامی که کرمها خوب مصرف می شود ایجاد می کند، هرگز اجازه ندهید که فرآورده های خوشبو کننده یا عطر به اطراف مهبل شما نزدیک شود. همچنین شستشو در آب نمک دار، حمام آب معدنی و روغنهای مورد استفاده در حمام برای زنانی که از این نوع مشکلات رنج می برند آسیب آفرین است؛ در حقیقت، شما عاقل تر از آن هستید که دوش بگیرید، زیرا صابونی که شما از آن برای شستشوی بدنتان استفاده می کنید، به همراه آب حمام خواهد بود و آن می تواند در مهبل سوزش ایجاد کند. پودر تالک یا فرآورده های بهداشتی را که محتوی مواد تازه کننده اند، استفاده نکنید و اجازه ندهید شوهر شما صابون خاص یا هر نوع تحریک کننده دیگری را برای شما یا آلت خودش مصرف کند یا اینکه مانع بازی جنسی شوهرتان با انگشتان کثیف یا آلوده به مواد شیمیایی شوید.

وقتی از مواد چرب کننده در هنگام فعالیت های جنسی استفاده می کنید، مطمئن شوید که از آن نوع فرآورده های ژله ای k-y باشد که به طور مخصوص بدین منظور تهیه شده اند سایر کرمها ممکن است حساسیت ایجاد کنند. چرب کردن می تواند احتمال سوزش را مخصوصاً در زنان مسن تر کاهش دهد چون که استروژن طبیعی، پایین تر از سطح ضروری است و مهبل را مرطوب نگه می دارد. به هر حال، آنها مواد مناسبی برای برانگیختن احساسات جنسی نیستند.

اگر شما مشکلات چرب کردن دارید، ابتدا سعی کنید اقدامات مقدماتی بیشتری را با محلهای حساس داشته باشید که می تواند شما را برای لذت بیشتری آماده کند. زنانی که بدون اراده قبول می کنند که فعالیت های جنسی را انجام دهند، زمانی که واقعاً تمایل ندارند، برای خودشان مشکل بوجود می آورند و این مرحله حقیقتاً شروع درد است. اگر این مورد علت واقعی مشکل شماست با پزشک خود مشورت کنید.