chocolate-heart

 

اگر نگران سلامتی قلبتان هستید، ما یک راه حل شیرین برای آن داریم. محققان دریافتند که مصرف 100 گرم شکلات در روز با کاهش بیماری و سکته قلبی مرتبط است.

محققان در تحقیق آنلاینی که در مجله the journal Heart منتشر شده است اظهار کردند که به نظر می رسد که شواهد خاصی برای قطع مصرف شکلات و کاهش بیماری های قلبی عروقی وجود ندارد.

 

نویسندگان این تحقیق می گویند: شواهد جمع آوری شده نشان داد که مصرف بالای شکلات با کاهش خطرات قلبی عروقی در آینده مرتبط است.

آنها اشاره کردن که شکلات شیری هم ممکن است درست مثل شکلات تلخ برای قلب مفید باشد.

چان شینگ (نویسنده تحقیق از دانشگاه آبردین اسکاتلند) و همکارانش برای تقریبا 12 سال بر سلامت 21000 نفر نظارت کردند. متوسط مصرف روزانه شکلات آنها هفت گرم بود (میزان اندازه گیری بین محدوده صفر تا 100 گرم شکلات بود).

نتایج نشان داد افرادی که شکلات خورده بودند در مقایسه با کسانی که اصلا شکلات نخورده بودند، 11 درصد کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی و 25 درصد کاهش مرگ و میر داشتند.

همچنین این افراد بعد از در نظر گرفتن عوامل تغذیه ای، نه درصد کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ ناشی از بیماری کرونری قلب را تجربه کرده بودند.

به طور مشابه ای مصرف بالای شکلات حتی بعد از در نظر گرفتن سایر عوامل خطر بالقوه، با 23 درصد کاهش خطر سکته مرتبط بود.

محققان یک تجزیه و تحلیل سیستماتیک از شواهد موجود بین المللی که ارتباط بین شکلات و بیماری های قلبی عروقی را بین 158000 نفر بررسی کرده بودند انجام داد.

از نه مطالعه مرتبط در این بررسی سیستماتیک، پنج مطالعه که به ارزیابی بیماری های قلبی عروقی و سکته پرداخته بودند، با مصرف منظم شکلات ، کاهش قابل توجهی در میزان ابتلا به این بیماری ها مشاهده شد.

به این معنی که احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی به میزان 25 درصد و مرگ و میر هم به میزان 45 درصد کاهش پیدا کرده بود.

محققان می گویند: این تحقیق از نوع مشاهده ای بوده و هیچ نتیجه گیری قطعی درباره علت و معلول آن نمیتوان ذکر کرد.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.