عینکی ها مراقب جوش صورت باشند

glasses-woman

محل جوش شما، یک  علامت مطمئن از  دلیل  بوجود آمدن جوش است. برای جوش‌های چانه، میتوانید هورمونها را دراین باره مقصر بدانید،  دلیل جوش‌های روی بینی و وسط پیشانی، می‌تواند به دلیل کثیفی باشد.  ولی جوش‌های شقیقه و اطرف پیشانی چه می تواند باشد؟

اگر بطور منظم عینک می‌زنید، شاید عینکتان مقصر جوش‌های شقیقه و پیشانی‌تان باشد. برای اینکه هم دید کاملی داشته باشید و هم پوستی بدون نقص، ما لیستی از بایدها و نبایدها را از متخصصانی که روزانه با این موضوع سر و کار دارند، جمع آوری کرده‌ایم:

باید: عینکتان را بطور منظم بشویید

بهترین کاری که می‌توانید برای پوستتان انجام دهید، این است که عینکتان را حداقل روزی یکبار بشویید، زیرا فریم عینک، باکتری و آلودگی را به مرور زمان جمع می‌کند. مارنی بسلر، اپتومتریست ساکن نیویورک می‌گوید: عینکتان را با صابون، آب و یک حوله‌ی کاغذی یا پارچه‌ی میکرو فایبر تمیز کنید تا باکتری‌ها از بین بروند. تمیز کردن فریم‌ها با الکل نیز موثر است.

نـباید: عینکتان را بجوشانید!

شما فقط به یک تمیزکاری ساده نیاز دارید، چینا استیل، متخصص پوست در آتلانتا می‌گوید: شما نمی‌خواهید که مواد فریم عینکتان را از هم بپاشید یا تجزیه کنید. هنگامیکه پوشش محافظ چیزی را از بین ببرید، بخاطر پلاستیک، دچار آلرژی یا سوزش می‌شوید. پس بیش از اندازه تقلا نکنید.

باید: از محصولات آرایشی بدون چربی استفاده کنید

فشار ناشی از عینک، منافذ را می‌پوشاند و ممکن است منافذ پوستتان با مصرف محصولات آرایشی، مسدود شوند. برای در امان ماندن از این مساله، فقط از محصولاتی استفاده کنید که باعث بسته شدن منافذ نمی‌شوند، بدون چربی هستند و از ذرات کوچکتری ساخته شده‌اند که براحتی منافذ را مسدود نمی‌کند. مواد آرایشی معدنی، بهترین گزینه می‌باشند، زیرا آنها معمولا کاملا خالص و سبک هستند.

نـباید: عینکتان را روی سرتان بگذارید

از آنجایی که موهای شما در طول روز چربی تولید می‌کنند، برای جلوگیری از جوش زدن، نباید بعد از دست زدن به موها به صورتتان دست بزنید. همچنین عادت دیگری که باید کنار بگذارید، گذاشتن عینک روی سرتان است. استیل می‌گوید: هر چیزی که بتواند از مو به پوست منتقل شود، چربی‌های طبیعی، محصولات آرایشی مو، و غیره، قطعا می‌تواند با پایین آوردن عینک از روی سرتان نیز انتقال یابد.

باید: بدرستی از عینکتان نگهداری کنید

به جای گذاشتن عینک روی سرتان، یک جای عینکی با خودتان داشته باشید. بسلر می‌گوید: هر زمانی که عینکتان را بر می‌دارید، باید بعد از تمیز کردن، آن را مستقیما در جای عینکی قرار دهید. یک جای عینکی که ازمواد ابریشمی‌ساخته شده باشد، می‌تواند بعنوان حوله برای پاک کردن لنز و فریم نیز بکار برود.

نـباید: روی کاغذهای خشک‌کن حساب کنید

استیل می‌گوید: از آنجایی که آکنه بخاطر چربی اضافه بوجود نمی‌آید بلکه حاصل باکتری‌هاست، کاغذهای خشک کن، تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کنند. آنها برای جلوگیری از آکنه، به اندازه کافی مناسب نیستند.

Woman_Glasses

باید: میزان سفتی عینکتان را تنظیم کنید

فشار ناشی از عینک نیز می‌تواند باعث مسدود شدن منافذ شود، بنابراین مطمئن شوید که فریم شما، فوق‌العاده تنگ نیست. بسلر می‌گوید: شما قطعا باید آنها را بدرستی تنظیم کنید، نه تنها برای راحتی‌تان، بلکه برای جلوگیری از سایش و مسدود شدن منافذ پوستتان.

نـباید: با عینکتان دراز بکشید

قبل از اینکه همراه با عینکتان برای تماشای تلویزیون دراز بکشید، دوباره فکر کنید. استیل می‌گوید: این کار فقط فشار وارده بر صورتتان را افزایش می‌دهد که می‌تواند منجر به جوش زدن شود.

اگر مشکلات پوستی مزمن دارید، به جای عینک از لنزهای تماسی استفاده کنید

اگر بجای آکنه، دچار خارش و التهاب هستید، ممکن است که از یک واکنش آلرژیک رنج ببرید. دنیس ویتام، اپتومتریست در نیویورک می‌گوید: بسیاری از افراد به نیکل بکار رفته در فریم عینک آلرژی دارند. در واقع نیکل میتواند به داخل غدد چربی شما نفوذ کند و باعث قرمزی و حتی تاول شود.

اگر آمادگی استفاده کامل از لنزهای تماسی را ندارید اما می‌خواهید به پوستتان استراحت دهید، من توصیه میکنم که از لنزهای روزانه استفاده کنید.  فقط مطمئن شوید که به چشم‌هایتان نیز استراحت می‌دهید.

بسلر می‌گوید: لنزهای تماسی می‌توانند مانع رسیدن مقدار مشخصی اکسیژن به چشمتان شوند. او توصیه می‌کند که شب‌ها حداقل ۲ یا ۳ ساعت قبل از خواب، از عینک استفاده کنید.

منبع : sorkhabsefidab.com

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.