RAMADHAN NIGHT WALKING MINISTRY AREA AL KHUWAIR-RCA PHOTO:R.ALFONSO

خیلی از مردم  فکر می کنند که ورزش کردن در روزهایی که روزه می گیریم برای سلامتی زیان آور است ولی متخصصان  توصیه می کنند که به علت  خوردن غذاهای شیرین و چرب در طول این ماه،باید ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانند  تا از چاق شدن در پایان این ماه، جلوگیری شود.

اگر فرد ورزشکاری هستید و یازده ماه از سال رو ورزش می کنید، نباید از ورزش در ماه رمضان دست بکشید زیرا یک ماه وقفه در ورزش، درست مثل این می ماند که چهار ماه ورزش نکرده باشید. فقط کافیست که از شدت،‌ مدت و سرعت ورزش خود کم کنید. بهترین ورزش در ماه رمضان، پیاده روی است. حتی اگر فرد ورزشکاری نباشید،‌ باز هم می توانید از پیاده روی به منظور جلوگیری از افزایش وزن در این ماه، کمک بگیرید.

exercise

توجه داشته باشید که بهتر است که قبل از افطار از پیاده روی پرهیز کنید. ورزش در نزدیکی های زمان افطار که بدن از مایعات و غذا خالی شده است، توصیه نمی شود. زمان مناسب برای ورزش وقتی است که بدن دارای انرژی و آب کافی باشد.

بنابراین، بعد از اینکه یک افطار سبک میل کردید و مایعات کافی نوشیدید، اقدام به پیاده روی سریع کنید. پیاده روی کردن بهتر از این است که اصلاً ورزش نکنید. همین پیاده روی به ظاهر ساده، اثرات مفیدی بر روی سلامتی و جلوگیری از افزایش وزن در ماه رمضان دارد. پیاده روی سریع به ما کمک می کند تا گردش خون رو هم در بدن افزایش بدهیم تا اکسیژن رسانی به بخش های مختلف بدن با کیفیت بهتری انجام شود.