salmon

 

در این بخش به معرفی 4 وعده و نوع مواد غذایی که سرشار از خواص و فواید برای بدن و ذهن ما است را معرفی می کنیم. همچنین به شما می گوییم که چه خاصیت هایی برای شما دارند و چگونه می توانید آن ها را مصرف کنید تا بدنی سالم و ذهنی فعال داشته باشید.

 

غذایی سالم و راضی کننده

این غذای خوشمزه خلق و خو را بهبود داده و به شما کمک میکند تا چربی هایتان را بدون هیچ تلاشی بسوزانید.

 

*ساندویچ سالمون

ماهی سالمون به همراه گردو، اسفناج که در رول نان سبوس دار همراه با برگ های کاسنی(radicchio) پیچیده شده است.

ماهی سالمون منبع عالی اسیدهای چرب امگا 3 است و اسفناج با منیزیم که اثر آرامش بخشی دارد پر شده است و فشار خون را کاهش می دهد. گردو شما را سیر کرده و منبع طبیعی از ملاتونین است که به خواب شبانه بهتر کمک می کند.

خواص این غذا: باعث شادتر شدن شما شده و حاوی 420 واحد کالری و 35 گرم چربی سالم برای قلب است.

 

*سالاد مدیترانه ای

شاهی، کنگر فرنگی، کرفس، پیاز قرمز، پنیر فتا و خیارشور

این سالاد سرشار از آب است که با نفخ مبارزه کرده و خیار که حاوی ویتامین C و اسید کافئیک است که از ایجاد ورم پیشگیری میکند. شاهی و کنگر فرنگی هر دو خواص ادرار آور داشته و به پیشگیری از نفخ کمک می کنند. کنگر فرنگی همچنین منبع طبعی اینولین فیبر محلول است. سدیم و پتاسیم موجود در کرفس باعث برگشت تعادل مایعات در بدن می شود.

خواص این غذا: سموم را از بدن خارج کرده و نفخ را از بین می برد ، حاوی 170 واحد کالری و 11 گرم چربی است.

 

*تقویت قوای جنسی

استیک سرخ شده همراه با فلفل دلمه، مارچوبه، زنجبیل ، سس سویا، آبلیمو، برنج قهوه ای و بادام هندی.

مارچوبه حاوی ویتامین E بوده و به ترشح هورمون های استروژن و تستوسترون کمک می کند. زینک موجود در گوشت استیک هم باعث افزایش تستوسترون که کلید سالم شدن میل جنسی یک زن است می شود. برنج قهوه ای هم میل جنسی را افزایش می دهد و کربوهیدرات های این ماده غذایی به دلیل اینکه دیرتر می سوزند، باعث افزایش قدرت پایدار برای برقراری رابطه جنسی می شوند. بادام هندی هم یک داروی طبیعی افزایش میل جنسی در نظر گرفته می شود.

خواص این غذا: به شما قدرت می دهد و حاوی 318 واحد کالری و 11 گرم چربی است.

 

*اسموتی توت سیاه و موز

موز، توت سیاه ، شیر نارگیل ، ماست کم چرب ، کمی خلال پوست لیمو و عسل.

توت سیاه به دلیل فیبری که دارد حالتان را خوب می کند. موز حاوی نشاسته مقاوم(RS) است، و درست مثل فیبر باعث می شود مدت طولانی تری سیر بمانید. چربی موجود در روغن نارگیل باعث کنترل چربی شکم شده و ماست منبع عالی اسید لینولیک (اسیدی که با چربی های اضافه بدن مقابله می کند) است.

خواص این غذا: قدرت این را دارد که به طور طبیعی چربی ها را بسوزاند و حاوی 250 واحد کالری و 5 گرم چربی است.

شاید چاقی و سوخت و ساز کم بدنتان را از مادرتان به ارث برده باشید، اما می توانید آن را تغییر دهید. تحقیقات جدید نشان داده اند که می تواند با استفاده از ترفندها بدنتان را وادار کنید تا کالری بیشتری بسوزانید، به خصوص اگر به باشگاه می روید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.