health-in-work-office

 

گذراندن ساعات طولانی جلوی صفحه کامپیوتر، الگوی خواب نامناسب، مسائل رژیم غذایی و .. زندگی بسیاری از کسانی را که کار می کنند دچار مشکل کرده است. طبق گفته های یک کارشناس، برای اداره یک زندگی سالم و متناسب باید همیشه آب همراه داشته باشید، غذای خانگی میل کنید و … .

 

Suvro Ghosh ، به چند نکته مهم برای آن بخشی از جامعه که کار می کنند اشاره می کند:

-هر جای که می روید یک بطری آب همراه داشته باشید: همراه داشتن یک بطری آب فکر خوبیست. گاهی شما در حال کار کردن هستید و در یک دوره زمانی طولانی فراموش می کنید آب بنوشید.شما باید آب یا آبمیوه های طبیعی بنوشید.

– غذاهای خانگی: هیچ چیزی جایگزین یک سالاد مغذی یا یک وعده غذایی سالم و بی خطر خانگی نمی شود. بهتر است همیشه از خانه غذا ببرید. اگر دور از خانواده تان هستید یا سرتان شلوغ است و نمیتوانید ناهارتان را آماده کنید، آشپزخانه هایی هستند که غذای خانگی تهیه می کنند. سعی کنید به جای سفارش غذاهای فست فودی (که هیچ فایده ای برای شما ندارند) ، این نوع غذاها را انتخاب کنید.

-به خودتان سخت نگیرید: ارباب روجوع می تواند چند دقیقه منتظر بماند. چشمها را برای دو دقیقه (در هر ساعت) بسته و آرامش داشته باشید. این کار ذهن را پاک کرده و شما را فعال نگه می دارد.

-به کمرتان فشار نیاورید: حتما خیلی لذت بخش است که روی صندلی اداریتان با کمری خمیده و حالتی عجیب بنشینید، اما این حالت صدمات جدی به ستون فقرات وارد می کند، پس وقت آن است که وضعیت مناسبی را انتخاب کنید. کمر باید با پشت صندلی تراز شود و در حالت طبیعی خود قرار بگیرد. از خم شدن به جلو و خمیدگی کمر خودداری کنید.

-جبران کم خوابی: باور کنید یا خیر، حتی 30 دقیقه کمبود خواب می تواند در کوتاه یا بلند مدت مشکلاتی برای سلامتی، خلق و خو و کارایی شما به وجود بیاورد. خیلی خوب است که جدول خواب منظمی داشته باشید، یا حداقل در هر روز (حتی آخر هفته ها) هشت ساعت بخوابید.

-عادت مصرف کافئین را ترک کنید: این امر که کافئین باعث اختلال در خوابتان می شود کاملا شناخته شده است. پس از مصرف چای، کافئین و نوشیدنی های گاز دار وقتی که زمان خواب فرارسیده خودداری کرده و به جای آن صبح آبمیوه های تازه و شب چای سبز بنوشید.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.