7-Simple-Ways-to-Boost-Your-Childs-Immune-System-savorylotus.com_

برای تقوویت سیستم ایمنی فرزندتان کافیست برخی نکات را رعایت کنید و فرزندی سالم داشته باشید.

بچه‌های کوچک مخلوقاتی هستند که حس کنجکاویشان باعث میشود همه چیز را به سمت دهانشان ببرند. خوشبختانه سیستم ایمنی بدن کودکان از آنتی بادی‌هایی تشکیل شده که وظیفه‌شان مبارزه با میکروبهای کوچک است. اما این آنتی بادیها هم مثل کودک شما در حال رشدند و هنوز آنقدر قوی نیستند که همه این میکروبها را از بین ببرند. اما راه هایی وجود دارد که سیستم ایمنی بدن کودک را به اندازه کافی قوی میکند تا بتواند سالم بماند.

به او شیر مادر بدهید
کودک شیرخوار بیش از هر چیز از طریق شیر مادر میتواند مواد غذایی دریافت کند.  شیر مادر مملو از آنتی بادی است که میتواند سیستم ایمنی کودکان را افزایش دهید. علاوه بر این، زمانی که شما بیمار هستید آنتی‌بادیهایی که علیه عفونت تولید میکنید در شیر شما هم وارد شده و سیستم ایمنی بدن او را هم تقویت میکند. شک نکنید که شیر مادر یکی از بهترین وسایل مبارزه با میکروبهاست.

مطمئن شوید خوب میخوابد
نوزاد زیر ۶ ماه باید حدود ۲۰ ساعت در روز بخوابد. حتی کودکان نوپا باید بتوانند ۱۳ ساعت بخوابند. این شاید زیاد به نظر برسد ما سیستم ایمنی بدن کودک برای قوی‌تر شدن به خواب زیاد نیاز دارد. در حالی که خواب بد شبانه در بعضی روزها نباید نگرانتان کند اما اگر این اتفاق زیاد بیفتد بر کیفیت تولید اینترلوکین ۱، پروتئینی که توسط سلولهای خاص تولید شده و مانع نفوذ میکروب‌ها از طریق پوست میشود، اثر میگذارد. بنابراین بهتر است هر چه زودتر کودک را به روال طبیعی خواب برگردانید.

با تمیزی خودتان را خسته نکنید
اگر خانه را به کمک محصولات ضد باکتری تر و تمیز نگهدارید احتمالا میکروبهایی را که میتوانند در دراز مدت فرزندتان را سالم نگهدارند از بین میبرید. واقعیت این است که سیستم ایمنی بچه‌ها نیاز به قرار گرفتن  در معرض برخی باکتریها و ویروس دارد تا بتواند آنتی بادی تولید کند. بنابراین فقط کافیست به اصول اولیه بهداشت توجه داشته باشید و تمیزی بیش از حد را فراموش کنید.

واکسن، واکسن، واکسن
واکسن برای سیستم ایمنی بدن نوزاد ضروری است و تنها هدف آن محافظت کودک در برابر بیماریهاست. هنگامی که فرزند شما واکسن میزند سیستم ایمنی بدن او شروع به تولید آنتی بادی در دفاع از ویروسها و باکتریهای خارجی میکند. این آنتی بادیها کمک میکند تا سلامت فرزند شما مورد تهدید قرار نگیرد.  واکسیناسیون کودک شما را در مقابل بیش از یکی دو جین بیماری بالقوه کشنده محافظت میکند و سیستم ایمنی بدنش را تقویت میکند.

غذای سالم به او بدهید
اطمینان حاصل کنید که منوی غذای شما مملو از مواد مغذی است که کمک میکند بدن سالم بماند. خوراکیهایی مانند سیب زمینی، فلفل، هویج و پرتقال که غنی از ویتامین C است ایمنی بدن را تقویت میکند. بچه‌های در حال رشد نیاز به پروتئین دارند که از لبنیات، محصولات گوشتی و کربوهیدراتهای پیچیده، غلات سبوس دار مانند برنج قهوه‌ای و نان گندم به دست می‌آید و به حفظ سیستم ایمنی بدن و آمادگی برای دفاع در برابر عفونتها کمک میکند.

سیگار را فراموش کنید
مشخص است که کوچولوها سیگار نمیکشند اما سیگار ۴ هزار ماده شیمیایی متفاوت دارد که سیستم ایمنی هر کسی را که آن را استنشاق کند، ضعیف میکند.  کودکانی که در معرض دود سیگار قرار میگیرند بیشتر مستعد ابتلا به عفونت گوش، سرفه، سرماخوردگی، برونشیت و دیگر مشکلات تنفسی قرار دارند. حتی اگر شما هرگز سیگار نکشید مواد شیمیایی آن میتواند روی مبلمان و فرش باقی بماند. بنابراین بهتر است شما و همسرتان برای همیشه با سیگار خداحافظی کنید تا سیستم ایمنی بدن کودکتان قوی شده و قوی بماند.