جاهایی که باید ضد آفتاب زده شود

sun cream

ضد آفتاب لازمه پوست است که از بیماری های پوستی پیشگیری کند ولی آیا می دانید که ضدآفتاب فقط مختص پوست صورت نیست  قبل ازاینکه پوست بیمار شود باید دست به کار شوید و از ان پیشگیری کنید که لازمه پیشگیری از بیماری های پوستی کرم ضد آفتاب است احتمالا می‌دانید که باید هر جایی که در معرض خورشید است را با کرم ضد آفتاب بپوشانید، اما نقاطی هستند که ممکن است از آنها غفلت کنید:

پوست سر

متخصص پوست، ویتنی بو می‌گوید که معمولا موهای شما مانند یک مانع طبیعی بین خورشید و پوستتان عمل می‌کنند. اما اگر مدل موی شما دارای فرق باشد، کاملا از سرتان محافظت نمی‌شود. پس یک ژل موی ضد آفتاب انتخاب کنید، که کم چرب‌تر است و سریعتر از کرم جذب پوست می‌شود. در اینصورت، موهای شما هم چرب نمی‌شود.

اخطار: اگر شما موهای رنگ شده‌ی روشن و نازکی دارید، به مقدار کافی از پوست سرتان محافظت نمی‌شود. از آنجایی که ما حدس می‌زنیم که نمی‌خواهید کل سرتان را با کرم ضد آفتاب بپوشانید، پس بهترین کار این است که کلاه بگذارید.

گوش‌ها

ویتنی می‌گوید که گوش‌ها هم به محافظت نیاز دارند، مخصوصا از آنجایی که بسیاری از موارد سرطان پوست روی گوش‌ها اتفاق می‌افتد! فرقی ندارد که از چه نوع ضد آفتابی استفاده می‌کنید(ژل، کرم، اسپری، استیک) اما فقط مطمئن شوید که به گوش‌هایتان، که اغلب از آنها غفلت می‌شود نیز ضد آفتاب می‌زنید.

لب‌ها

ویتنی می‌گوید که مخصوصا لب پایین شما در معرض خطر بسیار بالای سرطان پوست قرار دارد. اما یک راه حل ساده و سریع وجود دارد: از یک بالم لب حاوی SPF استفاده کنید. به این ترتیب، لب‌های شما مرطوب و سالم باقی می‌مانند.

پلک‌ها

ویتنی می‌گوید: مردم می‌ترسند که ضد آفتاب وارد چشم‌هایشان شود، اما من سرطان‌های پوست بسیاری را در این ناحیه تشخیص می‌دهم. برای جلوگیری از سوزش چشمانتان، از یک استیک ضد آفتاب استفاده کنید. آنها مومی شکل هستند، اما داخل چشمانتان نمی‌روند (گزینه‌های کرمی‌گاهی اوقات وارد چشم‌ها می‌شوند).

یا می‌توانید فقط عینک آفتابی بزنید، چون آنها در برابر اشعه‌های UVA و UVB از پلک‌هایتان محافظت می‌کنند.

روی دست‌ها

مردم معمولا بعد از مالیدن ضد آفتاب دست‌هایشان را می‌شویند، اما اینکار هرگونه ماده‌ی محافظتی که به آنها زده‌اید را پاک می‌کند. مخصوصا روی دستان شما، محل متداولی برای آسیب خورشید است.

یک ضد آفتاب مرطوب کننده با سایز مسافرتی با خودتان داشته باشید، اکثر افراد می‌گویند که احساس بهتری روی پوستشان ایجاد می‌کند. یک استیک& شبیه چیزی که روی پلک‌هایتان استفاده می‌کنید هم، یک گزینه‌ی عالی است.

شانه‌ها

شاید فکر کنید که در حال حاضر روی شانه‌هایتان ضد آفتاب می‌زنید، اما اگر لباس شنای شما دارای بند باشد، احتمالا در زیر بند‌ها از ضد آفتاب استفاده نمی‌کنید، این یک اشتباه مهم است! ویتنی می‌گوید که آن بند‌ها هرگز سر جایشان ثابت نیستند.

بنابراین قبل از اینکه لباس شنایتان را بپوشید ضد آفتاب بزنید. این مساله درباره‌ی سایر مناطقی که با لباس شنا پوشانده می‌شود نیز صدق می‌کند.

روی پاها

ما عاشق هوایی هستیم که بتوانیم در آن صندل و فلیپ فلاپ بپوشیم، اما نزدن ضد آفتاب به پاها، یک اشتباه دیگر است. ویتنی می‌گوید که برای حفاظت از پاهایتان، روی آنها، از جمله زیر تسمه‌های صندلتان ضد آفتاب بزنید.

منبع : sorkhabsefidab.com

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.