Various tablets

دارویی که امروز در مورد اثراتش صحبت می کنیم  یک داروی کمکی است که برای درمان دیابت نوع 2 برای اشخاص چاق  تولید شده بود، نتوانست به طور قابل توجهی قند خون این بیماران را کاهش دهد.

داروی VTP-30472توسط شرکت Vitaeو شرکت داروسازی آلمانی Boehringer Ingelheimبمنظور هدف قرار دادن آنزیمی که در تولید کورتیزول( هورمون استروئیدی که موجب افزایش مقدار قند خون می شود) نقش دارد، تولید شده بود.

این دارو به عنوان یک داروی افزودنی به درمان با متفورمین، شایعترین داروی تجویز شده برای درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 مورد آزمایش قرار گرفت.

شک و تردید در مورد تاثیر این دارو

با این که شرکت Vitaeدر بیانیه ای اعلام کرد که داروی VTP-34072به هدف اصلی خود در فاز IIمطالعه نرسیده، در حال حاضر پرسشهایی در مورد پتانسیل این دارو مطرح شده است.

VTP-34072همچنین به عنوان یک درمان تک دارویی آزمایش شده است که انتظار می رفت نتایج آن یک سال بعد از آغاز تحقیق اعلام گردد. شرکت Boehringerپس از اعلام نتایج فاز دو، به بررسی داده های هر دو مطالعه برای ارزیابی ادامه ی کار با این دارو پرداخته است.

ریچارد گرگ، مدیر ارشد علمی شرکت Vitae  می گوید: متابولیسم پیچیده ی بیماران دارای اضافه وزن مبتلا به دیابت نوع 2 نیاز به اقدامات جدید با مکانیسمهایی نو برای کاهش پروفایل خطر کلی آنها دارد.

او می افزاید: ما منتظر کسب اطلاعات بیشتر در مورد VTP-34072پس از تکمیل مطالعه و تجزیه و تحلیل کامل داده ها هستیم.

منبع : diabetestma.org