index.jpg6+5645

با این روش های ساده می توان به راحتی کودک را خنداند و لبخند را روی لبانش نشاند!

 راه‌های ساده‌ای وجود دارد که سرتا پای نوزاد شما بخندد،  فقط کافی است این راه‌ها را امتحان کنید.

۳ ماهگی
حرکت خنده‌دار: مامان نون بیار کباب ببر بازی می کند
سلولهای ویژه مغز به نام نورون آینه باعث میشوند نوزاد شما هر کاری که شما انجام می‌دهید تقلید کند بنابراین او به صورت ناخودآگاه جواب خنده شما را خواهد دارد و بعد از چند هفته خنده شما را تقلید خواهد کرد. شما میخندید چون دیگران هم میخندند اما یک دلیل دیگر هم وجود دارد که این بازی قدیمی نمیشود اینکه « مامان همیشه هم اینقدر مسخره‌بازی درنمی‌آورد»  بسیاری از احساس خوشحالی‌های کودک به این دلی است که می‌فهمد یک چیزی خارج از قاعده و تعجب آور است. مثل وقتی که شما آوازی را برای کودکتان میخوانید و در همان لحظه با دست‌های‌تان مدام جلوی چشم‌های تان را میگیرید و باز میکنید.
۶ ماهگی
حرکت خنده‌دار: پدر وانمود میکند شامپانزه است
حرکات عجیب بدن یا صورت دلقکی برای نوزاد ۶ ماهه دلیل لازم برای خندیدن را ایجاد میکند هرچه عجیب تر عمل کنید کودک بیشتر نشانه‌های عاطفی را که به رفتار اجتماعی می‌انجامد، در میباید. با خندیدن خودتان شما این پیغام را به کودک میدهید که هیچ چیزی برای ترسیدن وجود ندارد و او هم می‌تواند به این قیافه و حرکات بخندد. والدین باید نشانه های واضح به کودک بدهند که این کار امن و بی خطر و فقط سرگرم کننده است. پدران در دلقک شدن موفق‌تر از مادران هستند بخشی از آن هم به دلیل اینکه تحرک بیشتری دارند. بنابراین تلاش کنید با لبخند به کودک نشان دهید در تلاش برای سرگرم کردن او هستید.

۹ ماهگی
حرکت خنده‌دار: مامان کفش را روی سرش میگذارد
کوچولوی شما نیاز به انجام برخی حرکات ژیمناستیک ذهنی دارد تا موضوع خنده را درک کند. او اول نیاز دارد که بداند کفش را باید به پا کرد نه سر، واقعیتی که در عرض چند ماه با دیدن اطرافیان درک خواهد کرد. تا ۹ ماهگی بچه‌ها چیزهای مضحک را احساس می کنند بنابراین زمانی که اتفاق های عجیب را می فهمند خوشحال می شوند. چیزی که برای بچه‌ها در این سن بامزه است اگر چند بار دیگر هم تکرار شود به همان بامزگی دفعه اول است. والدین اغلب این را فراموش میکنند اما اگر چیزی باعث خنده کودک شما شد، بهتر است آن را تکرار کنید. درست است که ما بزرگترها از این کار حوصله مان سر می رود اما برای بچه‌ها همه چیز آنقدر جدید است که ۲۰ تا ۳۰ بار بعد از آن هم میتواند بخندد.

۱۲ ماهگی
حرکت خنده‌دار: گربه میو میو می کند
هرچه بچه ها بزرگتر می شوند کمتر به بزرگترها برای فهمیدن اینکه چیزی خنده دار است تکیه می کنند. صداهای عجیب همچنان برای کودکان در این سن خنده‌دار هستند. حتی پاره کردن کاغذ میتواند باعث شود آنها از خنده ریسه بروند. گاهی اوقات درآوردن صدایی مانند « تق تق» میتواند دقایق زیادی آنها را بخنداند. دانشمندان هنوز نمیدانند چرا برخی کلماتی در ایجاد خنده در کودکان طلایی عمل میکنند اما هر چه که هست با این کلمات میتوان بچه‌ها را شاد کرد.