kids_swimming__1__620x458

آب بازی بغیر از اینکه تاثیرات مثبت روحی فراوانی برای اطفال دارد می تواند موجب پیدایش استعداد و خلاقیت در کودکان نیز می شود!

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

مریم رستمی  اظهار کرد: بازی با آب یکی از بهترین، اساسی‌ترین و لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که کودکان انجام می‌دهند و موجب می‌شود کودک پس از آنکه به‌ عنوان موجودی کوچک در دنیایی بزرگ یک روز سخت را پشت سر گذاشت با آب‌بازی آرامش یابد.

این کارشناس ادامه داد: آب‌بازی باعث تسکین عصبانیت‌های کودک شده و کودک از طریق آن از ناراحتی‌ها، فشارها و تنش‌ها رهایی یافته و احساس آرامش می‌کند، چون کودکان آب‌بازی را بسیار دوست دارند و از این طریق می‌توان مفاهیم و مطالب بسیاری را به آنها آموخت و موجبات رشد مهارت‌ها و توانایی‌های مختلف آنها را فراهم ساخت؛ در واقع آب‌بازی کمک می‌کند تا بچه‌ها افکار خلاق‌شان را رشد دهند و از آنجایی که این بازی جذابیت بسیاری برای کودکان دارد والدین و مربیان می‌توانند به ‌وسیله بازی‌های متنوع و از طریق پرسش‌های مختلف تفکر خلاق را در کودکان پرورش دهند.

وی افزود: در این بازی کودک آرامش یافته و احساس قدرت می‌کند؛ چرا که باعث برانگیخته شدن کنجکاوی کودکان شده و از نظر عاطفی برای‌شان ارضاء کننده است، به علاوه کودک حین بازی با واژه‌های جدیدی از قبیل شنا کردن، ریختن، شناور شدن، موج، برف، رود و غیره آشنا می‌شود که به تقویت گنجینه لغات آن‌ها و مفاهیم انتزاعی در ذهن‌شان کمک می‌کند، همچنین یادگیری برقراری ارتباط با دیگران و آموختن حس تعاون، همکاری، مشارکت، اطاعت از قوانین و مقررات رعایت نوبت و انعطاف‌پذیری از دیگر مولفه‌هایی است که آب‌بازی به کودکان می‌آموزد.

رستمی خاطرنشان کرد: طشت بزرگ یا وان حمام پر از آب، نی نوشابه، آب‌پاش، لوله و قیف (وسایلی که در آب نمی‌ماند)، انواع بطری‌های خالی پلاستیکی مانند بطری نوشابه، مایع ظرف‌شویی، قوری پلاستیکی (وسایلی که وقتی داخل آب قرار می‌گیرد حباب ایجاد می‌کند) و همزن‌های پلاستیکی می‌تواند به ‌عنوان وسایل ابتدایی آب‌بازی با نظارت والدین به کار گرفته شود.

(ایسنا)