اثر فرآورده های ضد پیری

 anti aging1

چین و چروک‌ها، لکه‌های پر رنگ و خط های ریز؟ شما تعداد  بسیاری از کرم و سرم برای از بین بردن همه  آنها دارید، ولی باید از محصولات ضد پیری‌تان بیشترین استفاده را ببرید. با این موارد بنا به گفته  از مارنی نوسبام، متخصص پوست در شهر نیویورک، کاری کنید که محصولات ضد پیری‌تان معجزه کنند.

اول پوستتان را تمیز کنید

قبل از استفاده از محصولات، همیشه پوستتان را تمیز کنید و از یک تونر استفاده کنید تا مطمئن شوید که کثیفی و آلودگی بر جذب محصول اثر نمی‌گذارد. در روی محصولات دارویی‌تان از مرطوب کننده استفاده کنید.

پوستتان را کاملا خشک نکنید

بلافاصله بعد از شستن صورتتان با آب ولرم، از محصولات مورد نظرتان استفاده کنید. بر خلاف باور عموم، لازم نیست پوستتان قبل از استفاده از محصول کاملا خشک باشد. در واقع، کمی‌رطوبت باعث می‌شود که پوستتان، خاصیت جذب بیشتری پیدا کند.

زیاده روی نکنید

رتینول، جزو مواد استاندارد در محصولات مراقبت از پوست موضعی است، که همه چیز را درمان می‌کند، از چین و چروک گرفته تا آکنه. اما از این ماده‌ی ضد پیری، به مقدار کم استفاده کنید. نوسبام می‌گوید: در این مورد، بیشتر، بهتر نیست. روی کل صورتتان به اندازه‌ی یک نخود از رتینول استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  ترفندهایی برای موم کردن صورت

بیشتر از این مقدار، باعث التهاب، خشکی و پوسته پوسته شدن می‌شود. پوست خشک و پوسته پوسته شده، محصولات را بخوبی جذب نمی‌کند، به همین دلیل است که باید بعد از شستشو با آب گرم، از محصولات استفاده کنید.

anti aging

در زمان درست، استفاده کنید

از رتینوئیدهای RX فقط در شب استفاده کنید. آنها می‌توانند پوست شما را نسبت به خورشید حساس‌تر کنند و خطر آفتاب سوختگی در طول روز را افزایش دهند، که می‌تواند باعث چین و چروک و لکه‌های خورشید شود.

از محصولامحافظت از ت به درستی نگهداری کنید

محصولاتتان را در یک جای خنک و تاریک مانند قفسه‌ی داروها نگه دارید. زیرا نور می‌تواند بر قدرت مواد تشکیل دهنده‌ی موثر تاثیر بگذارد. ویتامین C نسبت به نور بسیار حساس است. برای اینکه کرم چشمتان پف دور چشمتان را بیشتر کاهش دهد، آن را در یخچال نگهداری کنید.

هر روز از آنها استفاده نکنید

نیازی نیست که هر روز از محصولات ضد پیری خود استفاده کنید. دو یا سه بار در هفته، آنها را موثرتر خواهد کرد تا پوستی بدون پوسته و صاف داشته باشید.

 

از خودتان محافظت کنید

کرم ضد آفتاب، بهترین محافظت در برابر نشانه‌های پیری است. هیچ ضد آفتابی، واقعا ضد آب یا ضد عرق نیست، بنابراین اگر از خانه بیرون می‌روید، باید هر دو ساعت یکبار، کرم را تجدید کنید. اگر از آکنه رنج می‌برید، از ضدآفتاب‌های فیزیکی با اکسید تیتانیوم یا روی استفاده کنید، چون این ضدآفتاب‌ها بدون آنکه جذب پوست شوند و منافذ را مسدود کنند، روی پوستتان می‌نشینند.

لایه برداری کنید و سپس از یک سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید

برای پاک کردن سلول‌های مرده‌ی پوست و ایجاد مسیری صاف برای تاثیر بهتر آنتی اکسیدان‌ها، هفته‌ای یک یا دو بار لایه برداری کنید. توجه: لایه‌برداری می‌تواند پوست شما را نسبت به استفاده از رتینوئیدها بیش از حد حساس کند، بنابراین در این روزها از یک سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید.

منبع : sorkhabsefidab.com

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.