770

 

انسان هایی که از لحاظ روانی قوی هستند عادات سالمی دارند. آنها می توانند احساسات, افکار, و رفتارهایشان را در جهت صحیحی برای رسیدن به آنچه که از یک زندگی خوب می خواهند مدیریت کنند. چیزهایی را که اینگونه افراد انجام نمی دهند بررسی کنید, بنابراین شما هم می توانید از لحاظ روحی و روانی مانند آنها بشوید.

1. احساس تاسف برای اتلاف عمر

اینگونه افراد در مورد شرایطشان احساس تاسف نمی کنند و زانوی غم بغل نمی گیرند و یا در مورد اینکه مردم در موردشان چه فکری میکنند و یا با آنها چطور رفتار می کنند. در عوض, آنها مسوولیت زندگی شان را برعهده می گیرند و این را درک کرده اند که زندگی همیشه باب میل شان نیست.

2. مخفی کردن قدرتشان

اجازه نمی دهند که دیگران آنها را کنترل کنند, و اجازه نمی دهند که قدرت کس دیگری بر آنها بچربد. آنها حرفهایی مانند, “رئیسم به من احساس بدی می دهد, را نمی زنند” زیرا فهمیده اند که تماما کنترل احساساتشان دست خودشان است و فقط برای عکس العمل نشان دادن یک گزینه دارند.

3. ترس از تغییر

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند از تغییر اجتناب نمی کنند. در عوض, تغییرات مثبت را می پذیرند و سعی می کنند انعطاف پذیر باشند. آنها می دانند که تغییر اجتناب ناپذیر است و به توانایی هایشان در تطبیق با آن ایمان دارند.

4. اتلاف انرژی بروی کارهایی که هیچ کنترلی در موردشان ندارند

هیچوقت نمی شنوید که اینگونه افراد جوش چیزهایی از دست داده و یا ترافیک را بزنند. در عوض, بروی چیزهایی در زندگی تمرکز می کنند که بتوانند کنترلی برویش داشته باشند. می دانند که, تنها چیزی که می توانند کنترل کنند دیدگاه و نگرششان نسبت به زندگی است.

5. نگرانی دربارۀ راضی نگه داشتن همه

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند تشخیص می دهند که در همۀ اوقات نباید همه را راضی نگه بدارند. در صورت لزوم از صحبت کردن و یا نه گفتن واهمه ای ندارند. آنها همیشه تلاش می کنند که مهربان و منصف باشند, اما اگر کسی از حرفشان دلخور شد بسادگی ناراحتی آنها را مدیریت می کنند.

6. ترس از انجام ریسک های حساب شده

آنها ریسک های بی پروا و احمقانه نمی کنند, اما برایشان اهمیتی ندارد که ریسک های حساب شده بکنند. اینگونه افراد قبل از اینکه تصمیم بزرگ بگیرند تمامی جنبه ها و مزیت هایش را سبک و سنگین می کنند, و بطور کامل از تمام جنبه های منفی قضیه با خبر هستند.

7. در گذشته زندگی کردن

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند وقتشان را برای زندگی در گذشته تلف نمی کنند و به این اعتقاد دارند که اوضاع می تواند عوض شود. آنها به گذشته شان اذعان می کنند و براحتی می توانند بگویند که چه چیزهایی از آن آموخته اند. بهر حال, آنها تجربیات بدشان را دائما زنده نمی کنند و یا خیال پردازی در مورد روزهای رویایی شان ندارند. در عوض, در لحظۀ حال زندگی می کنند و برای آینده نقشه می کشند.

8. تکرار یک اشتباه بارها و بارها

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند مسوولیت رفتارهایشان را می پذیرند و از اشتباهات گذشته شان درس می گیرند. در نتیجه, یک اشتباه را چند بار تکرار نمی کنند. در عوض, به راهشان ادامه می دهند و تصمیمات بهتری در آینده می گیرند.

9. خشمگین شدن از موفقیت دیگران

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند موفقیت افراد دیگر را درک می کنند و جشن می گیرند. وقتی دیگران از آنها پیشی می گیرند احساس حسادت نمی کنند. در عوض, می دانند که موفقیت نتیجۀ کار و تلاش سخت است, مدام سخت کار می کنند تا شانس شان را برای رسیدن به موفقیت امتحان کنند.

10. کوتاه آمدن پس از شکست اول

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند شکست را دلیلی برای کوتاه آمدن نمی دانند. در عوض, به شکست بعنوان فرصتی برای رشد و ترقی نگاه می کنند. آنقدر شکست می خورند تا در نهایت راه شکست دادن را بیاموزند و یا اینکه تنها گزینۀ باقی مانده پیروزی باشد.

11. ترس از اوقات تنهایی

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند, تنهایی را می توانند تحمل کنند و از سکوت نمی ترسند. آنها از اینکه با افکارشان خلوت کنند واهمه ای ندارند و از این اوقات بیکاری برای بالا بردن بهره وری شان استفاده می کنند. آنها از خودشان لذت می برند و در مورد سرگرمی و هم صحبت در هیچ موقع به هیچ شخصی وابسته نیستند, اما می توانند در خلوت خودشان شاد باشند.

12. احساس طلب کار بودن از دنیا

افرادی که از لحاظ روانی قوی هستند به هیچ چیز زندگی احساس تعلق نمی کنند. آنها با این ذهنیت متولد نشده اند که دیگران باید مراقبشان باشند یا که جهان باید به آنها چیزی بدهد. در عوض, آنها بدنبال فرصت ها یی بر اساس شایستگی خودشان هستند.

13. انتظار نتایج فوری

وقتی که در حال کار بر روی بهبود سلامت خود و یا شروع یک کسب و کار جدید هستند, انتظار نتایج سریع را ندارند. در عوض, مهارتها و زمانشان را برای اینکه از تمام توانمندی شان استفاده کنند بکار می بندند و می دانند که تغییر نیاز به زمان دارد.

منبع- جنی