best-mother

 

همه ی خانم ها دوست دارند بهترین مامان دنیا باشند. البته مادرها فرشته اند و همه ی ما به این نتیجه رسیده ایم. چند ترفند ساده که شما را برترین مادر دنیا می کند.

 

چیزهایی وجود دارد که همیشه مورد علاقه ی فرزندتان است:

کابوس شب به خیر: بچه ها معمولا برخی شب ها کابوس می بینند. یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از کابوس شبانه این است که فرزندتان به چیزهای خوبی مثل خوردن بستنی مورد علاقه یا بازی که دوست دارد، فکر کند. فکر کردن به چیزی خوشایند در آنها احساس شادی ایجاد کرده و در طول شب، خوابی آرام خواهند داشت.

افسردگی به دلیل انجام تکالیف مدرسه: بچه هااز انجام تکلیف مدرسه در خانهمتنفر هستند. بهترین روش برای اینکه آنها را علاقه مند به انجام تکالیف کنید این است که درست بعد از ناهار کنار آنها نشسته و در انجام برخی کارها به او کمک کنید. با این کار دیگر نیازی به سر زدن به فرزندتان نیست و به اندازه کافی به اون نزدیک هستند تا در صورت نیاز به او کمک کنید.

صحبت درباره احساساتشان: خیلی وقت ها بچه ها بدخلق می شوند و نمی دانند چگونه این احساسات را ابراز کنند. شما باید آنها را تشویق کنید تا درباره مسائلشان صحبت کنند. مثلا جلساتی تشکیل دهید که همه اعضای خانواده درباره چیزهایی که دوست ندارند حرف بزنند.

درخواست کمک: همه مادرها گاهی به کمک دیگران نیاز پیدا می کنند. افراد خیلی کمی هستند که می تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهند، بنابراین بهترین کار این است که از نزدیکان خود کمک بگیرید که مراقب فرزندتان باشند، بخصوص وقتی فرزندتان خیلی کوچک است. از درخواست کمک از خواهر یا مادرتان خجالت نکشید.

شام خانوادگی: یادتان باشد که همیشه با هم شام بخورید، و در این زمان تلویزیون، موبایل یا موزیک را خاموش کنید. زمان صرف شام بهترین زمان برای خانواده است تا درباره اتفاقات روز با هم صحبت کنند.

شیرینی : بچه ها هرگز نمی توانند به شیرینی “نه” بگویند! پس یادتان باشد وقتی در حال آماده کردن غذا هستید، یک مقدار کمی هم شیرینی یا دسر به همراه غذا در بشقاب کودکان بگذارید. با این کار بچه ها مقدار کمی شیرینی خورده و سیر نمی شوند و می توانند غذا هم بخورند.

ارزش دوستی و محبت: بچه ها باید بدانند که دوست خیلی مهم است. اگر متوجه شدید که کودکتان همراه خیلی خوبی نیست ، باید او را تشویق کنید تا با دیگران دوست شود. البته باید به او یاد بدهید که دوستان بد و خوب را از هم تشخیص دهد.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.