diabet2

با توجه به آخرین پژوهش ها،  چهل درصد از نوجوانان که از چای خود بی خبرند. بی اطلاع بودن از این موضوع، بدان معنی است که امکان انجام اقدامات لازم برای از دست دادن وزن در این افراد کمتر بوده و بنابراین، آنها بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماریهای متابولیک و دیابت نوع2 می باشند

محققان از 5000 نوجوانان 13 تا 15 ساله مصاحبه کرده و از آنها خواستند نظر خود را در مورد مقدار وزن خود(: بیش از حد سنگین، بیش از لاغر) و یا وزنی که باید  داشته باشند، اعلام کنند.

بر اساس محاسبه ی نمایه ی توده ی بدنی، 20 درصد از شرکت کنندگان دچاراضافه وزن بوده و هفت درصد از آنها چاق بودند،  چهل درصد از شرکت کنندگانی که دچار چاقی یا اضافه وزن بودند، به اعتقاد خودشان دارای وزن تقریبا نرمال و صحیحی بودند 

در این مطالعه، محققان  نوجوانان را مقصر ندانستند، در عوض، این یافته ها نشان می دهد که به اندازه کافی به نوجوانان در مورد اهمیت وزن سالم و خطرات مرتبط با اضافه وزن مانند افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و سکته مغزی آموزش داده نشده است.

به نظر می رسد عدم درک برخی از نوجوانان در مورد اضافه وزن و وزن سالم با تعدادی از عوامل مرتبط است که از جمله می توان به فقدان مقررات صنعتی و  بازاریابی تهاجمی مواد غذایی بی ارزش (Junk Food)اشاره کرد. در سال 2011، بنیاد قلب بریتانیا سندی را منتشر کرد که در آن خواستار محدودیت بیشتر در مورد تبلیغاتی شد که هدف آنها کودکان و جوانان بود.در مبارزات انتخاباتی، افراد وابسته به حزب لیبرال دموکرات، اقدامات مشابه ای را وعده دادند.

علاوه براین، مطالعه ای که اخیرا انجام گردید، نشان داد که مواد غذایی فرآوری شده، ارزان هستند درحالیکه میوه جات و سبزیجات تازه، اغلب گران قیمت می باشند.

نویسنده ی ارشد این تحقیق دکتر  Wardleاز دانشگاه کالج لندن می گوید: ما باید راه های موثری برای کمک به نوجوانان دارای اضافه وزن برای رسیدن به وزن سلامت بیابیم، این بسیار مهم و حیاتی است که بدانیم اطلاع از اضافه وزن و عواقب آن می تواند به این افراد کمک کند و البته پاسخ به این سوال آسان نیست.