beautiful-skin

بهترین مواد غذایی برای سلامت پوست  وجود دارد. یک رژیم غذایی سالم شامل  مقدار زیادی از میوه ها و سبزیجات ؛ محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی  شامل آجیل، دانه ها و حبوبات در وعده های غذایی است انتخاب  نانهای سبوسدار و پاستاهای کم شیرین بسیار خوب است

برای داشتن پوستی سالم و بدون چین و چروک باید از۳ نکته ی مهم اطلاع داشته باشید و با به کارگیری این نکات پوست خود را به سالم ترین و زیباترین حد برسانید.

 

مهم ترین بایدها در رژیم پوستی

رژیم ثابت پوستی در ۳ امر خلاصه می شود:

اول سفید آب سنتی خودمان که در فرهنگ ما به آن چرک در آوردن می گویند که این کار مهم ترین قدم در زیبایی پوست می باشد زیرا باقی ماندن سلول های مرده یا شاخی به روی پوست از رسیدن اکسیژن یا جذب کرم های زیبایی به پوست جلوگیری می کنند بنابراین چرک در آوردن که همان پلینگ می باشد باعث رسیدن اکسیژن و جذب بهتر کرم های زیبایی می شود.

دوم تمیز کردن پوست می باشد به خصوص در ایران که هوا بسیار آلوده می باشد ، این کار باید با مواد خیلی ملایم و مناسب پوست انجام گیرد که باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست نشود.

سوم رطوبت رسانی به پوست می باشد زیرا با بالا رفتن سن پوست خشک و خشک تر می شود وبا آب رسانی به پوست به کمک کرم های مرطوب کننده می توان از خشکی پوست جلوگیری کرد و باعث جوان شدن پوست شد.

منبع-آرایشیک