index.jpg45286389

با چه راههای طبیعی  می توان سردرد و درد مفاصل را درمان کرد و آیا این عارضه در انواع مزاج ها متفاوتند!

 غلامرضا کردافشاری در پاسخ به پرسشی که چه داروهای گیاهی برای دیابت مفید است؟ اظهار کرد: گیاهانی مانند قرقات, گشنیز، شنبلیله، گزنه، خرفه، سیاه دانه، آلوئه ورا، صمغ زرد برای افراد دیابتی مفید است.

به گفته وی البته افراد بهتر است برای درمان دیابت خود با پزشک مجرب طب سنتی مشورت کنند, چرا که دیابت به دو نوع سرد و گرم تقسیم می‌شود و در درمان آن داروها متفاوت است.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: گیاهان یاد شده نیز دارای طبع‌های گوناگون گرم و سرد است که بهتر است قبل از مصرف مشورت شود چرا که مصرف خودسرانه حتی در مواقعی مشکل ایجاد می‌کند.

نشانه‌های فشار خون پایین,  سردرد و درد مفاصل

– فشار خون پایین, سردرد و درد مفاصل همه نشانه سرد مزاجی است، البته سردرد در افراد گرم مزاج نیز بروز پیدا می‌کند البته علامت‌های سردرد در گرم مزاجان و سرد مزاجان تفاوت دارد.

-افراد برای رفع فشارخون پایین, درد مفاصل و سردرد افراد باید بدنشان را تقویت کنند و مواد زائد را از بدنشان پاکسازی کنند.

کردافشاری ادامه داد: مصرف یک تا 2 قاشق غذاخوری خاکشیر می‌تواند در رفع مواد زائد کمک کند.

-برای رفع درد مفاصل و سردرد باید یبوست برطرف شود که مصرف خاکشیر با آب گرم بسیار کمک کننده است.

-مصرف آب و عسل در تقویت عمومی بدن بسیار کارساز است البته بهتر است یک کیلو عسل را با 8 لیتر آب بر شعله ملایم جوشانده شود تا حدی نصف آب ریخته شده و تبخیر شود، مایع به دست آمده ماءالعسل است که یک ترکیب فوق العاده مفید است و به دلیل اینکه عسل در فرایند پخته می‌شود اثرات بسیار بهتری نسبت به عسل خام بر بدن دارد.

-مصرف 2 تا 3 استکان از ماءالعسل را با کمی آب گرم مصرف شود تا مواد زائد چسبیده به جدار رگ‌ها را از بین می‌رود، البته بهتر است که چند ماهی استفاده شود.

تسنیم