images.jpg588685

با استفاده از خواص  گریپ فروت می توان از استرس و اضطرابتان بکاهید و آن را از بین ببرید!

گریپ‌فروت میوه‌ای از سرشار از ویتامین c که علاوه بر اینکه باعث محافظت از قلب می‌شود و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند در تولید کلاژن نیز نقش دارد. پسر اگر می‌خواهید همچنان پوست لطیف و جوانی داشته باشید مصرف این میوه را هم در برنامه غذایی خود بگنجانید. می‌توانید در تهیه سالاد از قطعه‌های گریپ‌فروت ستفاده کنید یا اینکه یک برش از آن را روزانه بخورید. حتی می‌توانید موهیتوی گریپ‌فروت با نعناع را تهیه کنید و آن را بنوشید. مصرف متعادل و به مقدار گریپ‌فروت در طی روز 50 درصد از نیاز بدن به ویتامین c را تامین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از به نقل از besthealth، خواص این میوه به این موارد محدود نمی‌شود و حتی بو کردن نه‌تنها گریپ‌فروت بلکه مرکبات باعث کاهش استرس می‌شود و افسردگی را از بین می‌برد. شما می‌توانید از اسانس گریپ‌فروت برای ماساژ آروماتراپی که باعث نشاط بخشی می‌شود استفاده کنید.

به علاوه تحقیقات دانشگاه اوزاکا در ژاپن نیز نشان می‌دهد که بوی گریپ‌فروت می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش بدهد و با کاهش میل شدید به مصرف موادغذایی همراه باشد. با تمام این وجود از آنجا که گریپ‌فروت می‌تواند باعث تداخلات دارویی شود، اگر بنا به دلایلی دارو مصرف می‌کنید حتما از پزشک معالج خود درباره اینکه آیا مصرف گریپ‌فروت برایتان مشکلی ندارد، سوال بپرسید. می‌توانید کلوچه این میوه را تهیه و مصرف کنید یا اینکه در کنار ماهی قزل‌آلا سالاد گریپ فروت همراه با مرکبات دیگر آماده و آن را سرو کنید