index.jpg210251

آیا می دانستید سرو صدای زیاد و آلودگی صوتی می تواند برای شما گران تمام شود و شما را در معرض ابتلا به انواع سکته های خطرناک قرار دهد!

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

 زندگی نزدیک یک خیابان پر سر و صدا می‌تواند عمر آدم را کوتاه کند.

محققان در لندن اطلاعات مربوط به میلیون‌ها ساکن این شهر را که به سال‌های 2003 تا 2010 برمی گشت، تحلیل کردند و متوجه شدند، در مناطقی که سر و صدای خیابان بیش تر از 60 دسیبل بود، میزان مرگ و میر بزرگسالان و پیرها 4 درصد بیش از جاهایی بود که صدا کمتر از 55 دسیبل به گوش می‌رسید.

دلیل این مرگ‌ها هم بیش تر به خاطر بیماری‌های قلبی و عروقی بود که می‌تواند از فشار خون بالا، مشکل در خوابیدن و استرس سرچشمه بگیرد. سر و صدای زیاد خیابان می‌تواند عامل همه این‌ها باشد.

این تحقیق هم چنین نشان داد، بزرگسالانی که در پر سر و صداترین مناطق (بیش از 60 دسیبل در روز) زندگی می‌کردند، 5 درصد بیش تر احتمال داشت به خاطر سکته روانه بیمارستان شوند تا آن‌هایی که در مناطق آرام تر (کمتر از 55 دسیبل) بودند؛ این عدد برای پیرها به 9 درصد می‌رسید. سر و صدای شبانه هم (55 تا 60 دسیبل)‌ باعث 5 درصد افزایش خطر سکته می‌شد، ولی فقط در پیرها.

سارمان بهداشت جهانی می‌گوید، سر و صدای بالای 55 دسیبل باعث بروز مشکل در سلامتی انسان می‌شود.

سلامانه