higo

ابتدا ببینیم نقطه هیگو در کجا قرار دارد و محل دقیق آن را بطور کامل برایتان نشان می دهیم و س\س ببینم چگونه درد را بوسیله نقطه هیگو از بین ببریم

چینی‌ها باور دارند که هر گونه درد و یا بیماری در نتیجه اختلال و آشفتگی انرژی در بدن است. نقطه هیگو درکف دست که بین انگشت شصت و سبابه است از نظر چینی ها از آن نقاط مهم بدن است. فشار و ماساژ این نقطه باعث برقرار کردن جریان انرژی و تعادل آن در بدن می شود. چینی‌ها معتقدند که با ماساژ این نقطه می‌توانند سردرد و حتی حمله‌های آلرژیک که باعث تب وخارش شدید می‌شود را درمان کنند.حتی برخی می گویند برای درمان هر دردی می توانید با فشار و ماساژ نقطه هیگو آرام شوید.امتحانش که ضرری ندارد این بار در هنگام سردرد  و یا خارش و تب این روش را پیاده کنید.

higo1

چطورنقطه هیگو را پیدا کنیم؟

 

انگشتان دست را باز کنید. درقسمت کف دست بین انگشت شصت و سبابه خود را با انگشت شصت و سبابه دست دیگرتان ماساژ دهید. زیر انگشتان خود یک ماهیچه و رگهای سفت پیدا می‌کنید.  یک راه دیگر این است دستتان را طوری باز کنید که یک زاویه ۹۰ درجه توسط انگشت سبابه و انگشت شصت ایجاد شود حالا از نوک انگشت سبابه خطی را تا مچ دست بکشید. از نوک انگشت شصت هم یک خط فرضی به سمت داخل دست بکشید آن نقطه که این دو خط همدیگر را قطع می‌کنند نقطه هیگو است اگر آنجا را کمی فشار بدهید دقیقا می‌فهمید که درست پیدا کرده اید.  وقتی انگشتان خود را به هم میچسبانید نقطه هیگو کمی برجسته  و سفت می‌شود همین الان انگشتان خود را به هم بچسبانید و آن برآمدگی کوچک و کمی نرم را  کشف کنید. اینجا همان نقطه هیگو است.

higo2

چطور درد را با ماساژ این نقطه از بین ببریم؟

به محض اینکه نقطه هیگو را پیدا کردید با انگشت شصت و سبابه دست دیگرتان به آن فشار بیاورید.  به حالت دورانی به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. ممکن است احساس دردی شیرین را زیر انگشتانتان داشته باشید. هر دو دست خود را به همین شیوه ماساژ دهید.

 

علاوه بر این روش می‌توانید یک انگشت شصت را روی نقطه هیگو و چهار انگشت دیگر را در آن سوی دست بگذارید مانند اینکه بخواهید دو دست را در هم قفل کنید و با انگشت شصت خود باز فشار بیاورید. بعد از چند دقیقه احساس بد سردرد و یا خارش برطرف می‌شود این آسانترین کاری است که می‌توانید در هر کجا و در هر شرایطی انجام دهید. به محض به وجود آمدن علائم سردرد و تب و یا خارش این کار را امتحان کنید. خیلی ها از آن نتیجه گرفته‌اند اگر تاثیرش را حس کردید تجربه خود را برای ما نیز بگویید.

منبع : www.zanjefil.com