vacuuming-rug

هنگامی که وزنتان بالا می رود یعنی چاق می شوید کالری  اضافی هم وارد بدنتان می شود مثلا با  وارد شدن همبرگر یا نوشابه بدن کالری زیادی دریافت می کند که می توانیم آن کالری ها را بسوزانیم  مهم نیست که فعالیتی که انجام می دهید چه باشد مهم انرژی مصرف کردن است  برخی از کارها در خانه همان حرکات  باشگاه ورزشی را انجام می دهد  .

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

تمام کارهایی هم که انجام می دهیم، بر روی سوزاندن انرژی و کاهش وزن تأثیر دارند. پس حتی اگر زندگی پرمشغله ای هم داشته باشیم،‌ باز هم می توانیم از فرصت های روزمره به منظور سوزاندن انرژی و داشتن فعالیت بدنی استفاده کنیم.

۱ –  تهیه غذا

اگر قرار است که غذا ها رو با دستگاه مخلوط کنید، از دست و زور بازوی خودتون استفاده کنید و مواد رو با هم مخلوط کنید. تا جایی که می توانید، استفاده از وسایل کمکی آشپزخانه رو که کارها رو آسون تر می کنند، کنار بگذارید و کارهایی رو که می توان بدون دخالت دستگاه ها و وسایل آشپزخانه انجام داد رو خودتون به عهده  بگیرید.

healthy-essentials-man-cooking

۲ –  شستن ظروف

به جای اینکه ظروف کثیف غذا رو داخل ماشین ظرفشویی بگذارید،‌ خودتون اقدام به شستن ظروف کنید و با دست بشویید. سپس کف آشپزخانه رو خودتون تی یا دستمال بکشید و خشک کنید.

dirty-dishes

۳ –  رنگ کردن دیوار اتاق ها

رنگ کردن دیوار چیزی کم از کلاس زومبا ندارد! از نردبان بالا و پایین بروید، خم و راست شوید. اگر تو تا سه ساعت هم صرف رنگ کردن دیوار اتاق کنید،‌ درست مثل این می ماند که یک ساعت کامل رو روی تردمیل پیاده روی کرده باشید. تازه می توانید، رنگ کردن سقف رو هم به فعالیت خودتون اضافه کنید تا عضلات بازو ها نصیب بیشتری از فعالیت ببرند.

painting-room

۴ –  تغییر دکوراسیون و جابه جا کردن اسباب منزل

این کار هم روحیه شما رو عوض کرده و شما رو خوشحال می کند و هم شما رو به تحرک وادار می کند. تا می توانید از حرکات پاها برای جا به جایی اسباب منزل کمک بگیید زیرا پاها انرژی بیشتری نسبت به دست ها می سوزانند.

couple-moving-furniture

۵ –  تمیز کردن ماشین

شستن شیشه ها و بدنه ماشین،‌ خشک کردن اونها، جارو کشیدن داخل ماشین، استفاده از براق کننده بر سطح ماشین و تمیز کردن زیر صندلی ها، این فعالیت ها تمام عضلات بزرگ بدن رو به کار وادار می کنند.

washing-car

۶ –  تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام

شاید از این کار خوشتان نیاید اما اگر به شما بگوییم که این کار تمام بدن رو به تحرک وادار می کند و عضلات ران، باسن و کمر رو هم به خوبی درگیر فعالیت می کند، احتمالاً تجدید نظر می کنید و با رغبت بیشتری به شستشوی سرویس بهداشتی منزل می پردازید. در انتها هم فراموش نکنید که حتماً کف زمین رو خشک کنید تا باز هم انرژی بیشتری بسوزانید.

cleaning-tub

۷ –  جارو کشیدن

همین طور که در حال جارو کشیدن هستید، حرکت بنشین و پاشو و اسکوات انجام بدهید. مطمئن باشید که کسی به شما نمی خندد. پس خجالت نکشید. جارو بزنید و حرکات موزون انجام بدهید. علاوه بر آراستگی و تمیزی منزل از گرد و غبار، یک دلیل و انگیزه بخش برای جارو کشیدن هم وجود دارد و اون این است که وجود گرد و غبار در محیط باعث افزایش حساسیت و آلرژی می شود. در نتیجه ممکن است که از آنتی هیستامین ها برای فرو نشاندن حساسیت خود، روی بیاورید. مصرف طولانی مدت آنتی هیستامین می تواند به افزایش اشتها و به خصوص هوس خوردن کربوهیدرات منجر شود. پس گرد و غبار رو از محیط اطراف خود دور کنید تا دچار افزایش اشتها نشوید.

منبع : yeka.ir