images.jpg35654

پس از یک شب بی خوابی چگونه می توان روز جدید را با شور و نشاط و تازگی لازم اغاز کرد!

یکی از تجربه های مشترک و ناخوشایند میان اغلب ما بی خوابی شبانه است، تجربه ای که می تواند روز بعد ما را به جهنمی تمام ناشدنی بدل کند.  بدون اغراق همه ما پس از یک شب بی خوابی و بد خوابی تنها چیزی که می خواهیم برگشتن به تخت خواب و زیر سر گذاشتن بالشت محبوبمان است. این حس طبیعتاً باعث کاهش عملکرد و خراب شدن روز ما می شود، اما چه تدبیری می توان برای فرار از خمودگی و خستگی پس از یک شب بی خوابی اندیشید؟ چگونه می توان روزی پر نشاط را آغاز کرد؟

 راه حل های بسیار ساده اما کارآمدی برای شروع یک روز خوب پس از یک شب بی خوابی وجود دارد؛ شیوه هایی که اگر اجرا شوند هیچ کس متوجه نمی شود شما به استراحت و خواب بیشتر نیاز دارید. پیش از هر چیز تلاش کنید به بهانه چند دقیقه خواب بیشتر در تخت خوابتان نمانید و رأس همان ساعت همیشگی بلند شوید. بر خلاف تصور شما خوابیدن های کوتاه مدت نه تنها کمکی به رفع خستگی نمی کند بلکه شروع روز را سخت تر می کند.

در وهله بعد صبحانه را فراموش نکنید. اما به یاد داشته باشید از یک صبحانه شیرین و شکری به شدت پرهیز کنید و به جای آن از غلات سبوس دار و تخم مرغ استفاده کنید. به گفته متخصصان تغذیه: قندها و غذاهایی با گلوکز بالا تنها برای مدت زمان کوتاهی سوخت بدن ما را تأمین می کند و به همین دلیل انرژی بدن به سرعت تهلیل می رود. اغلب افراد در چنین شرایطی احساس خواب آلودگی می کنند برای رهایی از آن به نوشیدن قهوه روی می آورند، در حالی که اگر تنها نیم ساعت صبر کنند از میزان سستی آنها کم می شود و نیازی به نوشیدن یک باره حجم زیادی کافئین نیست.  قهوه خودتان در میانه های روز مصرف کنید تا به افزایش هوشیاری شما کمک کند.

یک توصیه بسیار اثر گذار و مهم دیگر استفاده نکردن از عینک آفتابی است. اگر شب نا آرامی را پشت سر گذاشته اید و نتوانسته اید خوابی خوب و راحت داشته باشید صبح روز عینک آفتابی را فراموش کنید. اجازه دهید نور طبیعی خورشید با صورت و چشمان شما در تماس باشد. علاوه بر ایم یک پیاده روی کوتاه در هوای آزاد می تواند به سر حال شدن شما کمک قابل توجهی بکند. با تمام این احوال در روزهایی از این دست زمانی که در محل کار حضور پیدا می کنید تلاش کنید کارهای فکریتان را پیش از هر چیز انجام دهید. در میانه های روز یک لیوان قهوه بنوشید، زیرا کافئین تا 30 دقیقه شما را سر حال نگه می دارد و کارهای ساده را برای آخرین ساعات اداری بگذارید تا خللی به کیفیت کار شما وارد نشود.

منبع دیلی میل