save-marriage-signs-of-marriage-in-trouble-2

مراقب باشید دلیل ازدواجتان مشکلات و علایق جنسی نباشد چون در این صورت با همسر آینده خود با مشکل مواجه خواهید شد!

در ادامه واکاوی ناتوانی‌های جنسی در جوامع از جمله جامعه ایرانی که با نسل جوان مواجه است، نسرین طهرانی روان‌شناس و زوج درمانگر در این‌باره به تسنیم عنوان کرد: بررسی‌های اولیه در بخش مشاوره پیش از ازدواج، کمک می‌کند تا افراد آمادگی و دانش کافی برای ورود به زندگی مشترک را به‌دست آورند. یکی از مشکلاتی که در بین افراد جامعه وجود دارد تفکر غلط و رایجی هست که فکر می‌کنند بسیاری از مشکلاتشان با ازدواج برطرف می‌شود.

طهرانی در ادامه توضیحاتش عنوان کرد: به‌طور مثال فرد احساس می‌کند تمایلی به رابطه ندارد، یا نیازی به جنس مخالف به لحاظ ارتباط جنسی احساس نمی‌کند و یا حتی ازدواج داشته ولی به دلیل مشکلات جنسی جدا شدند و برای ازدواج دوباره درمان‌ها و پیگیری‌های لازم را ندارند. بنابراین با بررسی و مشاوره تخصصی پیش از ازدواج مشکلات افراد مشخص می‌شود و اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.

طراح و مبتکر حوزه علوم چندتخصصی سلامت خانواده و طرح چکاپ همسران بیان داشت: در این شرایط ما با مصاحبه‌های تشخیصی سریعاً به تشخیص رسیده و درمان‌های لازم را توسط تیم متخصصان سلامت جنسی در کلینیک زوج درمانی شروع می‌کنیم. وقتی درمان در یک فضای آرام، بدون استرس و فشارهای روانی ناشی از مورد قضاوت قرار گرفتن شکل می‌پذیرد، موفقیت‌های درمانی با درصد بالاتری قابلیت پیش‌بینی پیدا می‌کنند و فرد با اطمینان به خود و عزت نفس بالاتری وارد یک زندگی متأهلی می‌شود و رابطه پایدار و مستحکمی را آغاز می‌کند.

طهرانی افزود: در این شرایط ما مراجعانی داریم که مشکلات خاصی دارند و مشکل یا مشکلات جنسی به‌دنبال مشکل اول دارند. به‌طور مثال؛ افرادی به ما مراجعه می‌کنند که معلولیت دارند و نگران محدودیت‌هایی هستند که این معلولیت ممکن هست در رابطه برای آنان و همسرشان ایجاد کند. معلولیت‌هایی از قبیل نداشتن دست و پا، نابینایی و ناشنوایی و حتی مشکلات و ضایعه نخاعی و برخی از انواع فلج‌ها و یا حتی انواع بیماری‌هایی که عملکرد جنسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند، مثلاً بیماری‌های ام اس، دیابت، انواع دردهای مزمن، بیماری‌های روانی جدی، افسردگی‌های مزمن، اختلال‌های اضطرابی، وسواس و دیگر بیماری‌ها….

این طراح و مبتکر شبکه جهانی خانواده ادامه داد: ضروری است اشاره کنم به همه زوج‌ها و همسران عزیز در سراسر کشور که نگران نباشند زیرا برای بسیاری از مشکلاتی که گریبان زندگی مشترک آنان را می‌گیرد و رابطه شان را دچار مشکل می‌سازد، راه حل وجود دارد و اگر هم وجود نداشته باشد باید به مشاور و زوج درمانگر مراجعه شود تا مشکل را براساس نیاز مربوطه حل کرد.

وی در توضیحات بیشتر درباره ازدواج نافرجام یا به وصال نرسیده نیز بیان داشت: این یک اختلال عملکرد جنسی است که در این شرایط یک زن و شوهر قادر به برقراری ارتباط جنسی نیستند و معمولاً به دلیل ترس یا عدم توانایی در داشتن رابطه جنسی مطرح می‌شود و گاهی اوقات علل و عوامل آن کاملاً به شکل یک راز پنهان می‌ماند اما موضوعی که انکارناپذیر است رنج سنگینی است که دو نفر تجربه خواهند کرد.

مبتکر حوزه علوم چندتخصصی سلامت خانواده ادامه داد: ازدواج نافرجام علل زیادی دارد از جمله ترس از رابطه جنسی، مشاوره نامناسب و یا اطلاعات نادرست از دوستان و خانواده، اسپاسم دردناک، ناتوانی جنسی، ترس از بارداری، سوءاستفاده جنسی دوران کودکی، تجاوز به عنف که در هر دو جنس مردان و زنان احساس آلودگی می‌کنند، بنابراین تحت این شرایط مهم‌ترین و ضروری‌ترین نکته این است که دو نفر یکدیگر را محکوم نکنند و مورد قضاوت قرار ندهند و در کوتاه‌ترین زمان به متخصص مراجعه کنند. این موضوع یک موضوع مهم است و نیاز به متخصص برای انجام بررسی‌های لازم و آموزش، مشاوره و در صورت نیاز درمان دارد.

تسنیم