۷ ماده غذایی که سبب لاغری می‌شوند

doctor

آیا قصد لاغر شدن دارید ؟ سعی کنید  فیبر روزانه‌تان را در قالب مواد خوراکی مفید سرشار از فیبر افزایش دهید. حالا علت اینکه می گوییم  فیبر چیست؟ پژوهش های  جدید در مجله‌تغذیه نشان می‌دهد که  استفاده از فیبر بیشتر، شیوه ای برای پیشگیری از افزایش وزن یا حتی کمک به کاهش وزن است.

در طی این تحقیق ۲ ساله، محققان دریافتند که افزایش فیبر تا ۸ گرم به ازای هر ۱۰۰۰ کالری، منجر به ۲.۲۵ کیلوگرم کاهش وزن می‌شود. آن را در مورد خودتان امتحان کنید. اگر در روز ۲۰۰۰ کالری مصرف می‌کنید، سعی کنید فیبر مصرفی تان را تا ۱۶ گرم افزایش دهید.

در این مقاله ۷ ماده‌ی غذایی سرشار از فیبر که به کاهش وزن شما کمک می‌کند را معرفی کرده‌ایم.

سیب

یک سیب متوسط (به قطر تقریبی ۸ سانت)، حاوی ۴ گرم فیبر است. یک سیب بزرگ (به قطر ۸ تا ۱۱ سانت) ۵ گرم فیبر دارد. سیب‌ها همچنین دارای مقدار کمی ویتامین C و پتاسیم هستند.

apple_granny_silo_310_0

لوبیا سبز

یک فنجان لوبیا سبز دارای ۴ گرم فیبر، بعلاوه یک مقدار عالی (۳۰ درصد مقدار مورد نیاز روزانه) از ویتامین C می‌باشد که برای پوست مفید است.

string_beans_basket

سیب زمینی شیرین

یک سیب زمینی شیرین متوسط و پخته شده با پوست (با ۵ سانت عرض و ۱۲ سانت طول، کمی بزرگتر از موس کامپیوترتان)، ۵ گرم فیبر دارد، و فقط دارای ۱۰۳ کالری است. همچنین یک نیروگاه تغذیه است: چون حاوی ۴۳۸٪ از ویتامین A مورد نیاز روزانه‌ی مفید برای چشم، ۳۷٪ از ویتامین C مورد نیاز روزانه، بعلاوه‌ی مقداری پتاسیم، ویتامین E، آهن، منیزیم و ترکیبات شیمیایی گیاهی مانند بتاکاروتن، لوتئین و زاگزانتین است.

sweet_potato_310

تمشک

تمشک، منبع خوبی از فیبر می‌باشد. مقداری از فیبر آن به شکل پکتین محلول است که به کاهش کلسترول کمک می‌کند. یک فنجان تمشک، ۸ گرم فیبر دارد و همچنین یک منبع عالی از ویتامین C می‌باشد.

raspberries_bowl_310_0

توت فرنگی

یک فنجان توت فرنگی، ۳ گرم فیبر و بیشتر از مقدار توصیه شده برای یک روز کامل، ویتامین C دارد. ویتامین C، آنتی اکسیدانی است که به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند.

strawberry_cover_mj09_310

نخود

فقط ۳/۴ فنجان نخود، ۸ گرم فیبر دارد. همچنین می‌توانید با مصرف آن، مقدار مناسبی ویتامین B6 و فولات دریافت کنید که هر دوی آنها در تشکیل سلول‌های جدید و سالم نقش دارند.

chickpeas_mj09_310

کدو تنبل

یک فنجان کدو تنبل پخته شده، حاوی ۳ گرم فیبر است. همچنین با مصرف آن، ویتامین A (۲۴۵٪ مقدار مورد نیاز روزانه)، ویتامین C، ویتامین E و پتاسیم را دریافت می‌کنید.

منبع : fitnessmagazine.ir

 

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

نظرات بسته است