gym

برای  بالا رفتن میزان  هورمون‌های رشد و تستوسترون در بدن شیوه های گوناگونی وجود دارد که  مصرف ماده‌های شیمیایی و زیان آور است که  عارضه های جبران ناپذیری دارند  و  اگر از آن ها استفاده کنیم ضرر های آن بیشتر از فایده اش است . ما در این بخش  برای اشخاصی که  می خواهند  هورمون رشد و تستوسترون  افزایش یابد سه نوع حرکت  ورزشی را معرفی کرده‌ایم که با انجام آن‌ها می‌توانید به صورت طبیعی و آسان ترشح این هورمون‌ها را در بدن‌تان افزایش دهید و رشد و حجم‌گیری بیشتر عضلات‌تان را مشاهده کنید .

این حرکات عبارتند از: سکوات هالتر، ددلیفت و پرس سینه هالتر که در ورزش پاورلیفتینگ مجموعه رکورد این ۳ حرکت نتیجه وزشکار را رقم می زند، البته لازم به توضیح است مبتدیان تا زمانی که عضلات آنها آمادگی لازم را نداشته باشد و تکنیک صحیح حرکت را نیاموخته باشند نباید از حرکات اسکوات هالتر و ددلیفت استفاده نمایند .

اسکوات هالتر

در انجام این حرکت باید از کفش ورزشی مناسب، کشاله بند و کمریند استفاده نمائید. ابتدا وزنه مناسب را انتخاب نمائید، دستها را طوری از میله هالتر بگیرید که زاویه ساعد و بازوی شما زاویه ۹۰ درجه را تشکیل دهد. سپس تا جائی که ساق و پشت پای شما زاویه ۹۰ را تشکیل دهد پائین می روید. در زمان پائین رفتن دقت داشته باشید آرنج‌های شما تا جایی که امکان دارد عمود بر زمین باشد و سینه خود را رو به بالا نگاه دارید تا از خم شدن کمر جلوگیری نمائید.
پس از آن که زاویه ۹۰ درجه توسط ساق و پشت پای شما تشکیل شد سپس به آرامی به حالت اول بر می گردید . در هنگام پائین رفتن نفس می گیرید (دمم) هنگام برخواستن نفس را تخلیه می نمائید(باز دم ) .

ددلیفت

در این حرکت هم استفاده از کمربند ، کفش مناسب اجباری است . البته بدون بند لیفت هم می توان این حرکت را انجام داد ؛ ولی ترجیحا برای این که بتوانید حرکت را سنگین تر انجام دهید از بند لیفت استفاده نمائید . وزنه مناسب را انتخاب نمائید.
سپس با کمک بند لیفت با دستها میله هالتر را محکم بگیرید ، مقداری زانوها را خم نمائید تا فشار از روی  ستون فقرات برداشته شود سپس تا جائی که کاملا عمود بر زمین شوید میله را بالا می آورید . اشخاصی که دارای ناراحتی روی دیسک های خود هستند باید از انجام این حرکت دوری نمایند .

پرس سینه هالتر

تقریبا اکثر افراد حتی مبتدی ها با انجام این حرکت آشنایی دارند .روی میز مسطح می خوابید دستها را کمی بازتر از عرض  شانه می گیرید . سپس میله را تا روی سینه پائین می آورید و بعد به حالت اول بر می گردانید .

دقت داشته باشید در تمامی حرکات باید قبل از شروع عضلات خود را کاملا گرم نمائید تا ضریب آسیب دیدگی به حداقل رسد و برای این که بتوانید هورمون های درون ریز را برای ترشح هورمون تستوسترون تحریک نمائید باید از تکرارهای ۶-۱ تکرار با وزنه های سنگین استفاده نمائید و در کنار آن از تغذیه ، استراحت و مکمل های مناسب بهره ببرید و سایر عضلات بدن را هم با شدت بالا و وزنه های سنگین تحریک نمائید .

منبع : muscles.ir