به چه دلیل لایه برداری برای کل بدن لازمست

Exfoliate

لایه برداری فقط مخصوص صورت نیست برای برای همه قسمت های بدن لازمست چون فواید بسیاری دارد ابتدا فواید لایه برداری پوست را بیان کرده و علت لایه برداری قسمت های مختلف بدن را توضیح می دهیم  و سگس در باره شیوههای لایه برداری قسمت های مختلف بدن مطالبی مفیدی بیان می کنیم

همه‌ی ما این جمله را شنیده‌ایم: «از شر چیزهای کهنه خلاص شوید». در حالیکه این جمله معمولا برای شغل‌ها، روابط، و خانه تکانی بکار می‌رود، اما به پوست ما نیز مربوط می‌شود. علاوه بر رطوبت رسانی، یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانید برای پوستتان انجام دهید لایه برداری است.

دلیلش این است که با افزایش سن، لایه برداری طبیعی بدن ما کند می‌شود، یعنی سلول‌های مرده‌ی پوست، منافذ مسدود، و احتمال ناهمواری پوست، بیشتر می‌شود. لایه برداری به شما یک درخشش طبیعی می‌دهد، به تحریک گردش خون کمک می‌کند، و واقعا جان تازه‌ای به پوستتان می‌بخشد.

اغلب شما فقط درباره‌ی پاکسازی صورتتان چیزهایی می‌شنوید، اما من می‌خواهم به شما بگویم که باید همه جای بدنتان را لایه برداری کنید. لایه برداری همه جای بدن، آبرسانی به پوست، و اصلاح را بسیار موثرتر می‌کند، اما فقط این نیست.

در این مقاله سعی داریم بگوییم که چرا باید هر ناحیه را لایه برداری کنید، و چند قانون درباره‌ی دفعات لایه برداری و روش‌های انجام آن را هم بیان می‌کنیم.

لب‌ها

لب‌های ما فوق العاده حساس هستند، بنابراین ملایم باشید. می‌توانید برای کمک به حجیم کردن لب‌هایتان و برای کمک به حرکت نرم محصولات آرایشی روی لب‌ها، آنها را لایه برداری کنید. هدف شما هر چه که هست، هر چند روز یکبار، از یک اسکراب لب غیر خشن استفاده کنید، یا بعد از مسواک زدن مسواکتان را روی لب‌هایتان مالش دهید. در اینصورت زمانیکه این تابستان از محصولات خیلی براق استفاده می‌کنید، توی ذوق نمی‌زنند.

صورت

شما می‌توانید هفته‌ای سه بار صورتتان را برس خشک بزنید، از یک اسفنج صورت بدون هیچ ماده‌ی دیگری استفاده کنید، یا برای روشن کردن پوستتان، هر روز یک پاک کننده‌ی لایه بردار (اگر پوست حساسی دارید، توصیه نمی‌شود) را امتحان کنید.

یک لایه بردار با دانه‌های کوچک لبه گرد جوش‌های سر سیاه را از بین می‌برد، و باعث می‌شود هنگامیکه از فونداسیون استفاده می‌کنید بی عیب و نقص بنظر برسد. همچنین به شما امکان می‌دهد که در طول ماه‌های تابستان، با اعتماد بنفس بتوانید بدون آرایش باشید و به پوستتان آسیب نرسانید.

بدن

متاسفانه بدن‌های ما از مشکلات پوستی در امان نیستند. اگر زیاد ورزش می‌کنید یا در شب عرق می‌کنید، شاید این مشکل را درک کنید. خوشبختانه با روال درست مراقبت از پوست بدن و لایه برداری منظم، پوستی شفاف و صاف خواهید داشت که آماده‌ی پوشیدن لباس شناست.

با از بین رفتن پوست مرده، مرطوب کننده‌ی شما موثرتر خواهد بود. مناطق آزار دهنده‌ای مانند وسط پشت، دو طرف پشت و قفسه‌ی سینه را فراموش نکنید. یادتان باشد که فقط هر چند روز یکبار لایه برداری کنید. لایه برداری زود به زود، بسته به نوع پوست شما می‌تواند باعث تحریک، قرمزی، و خشکی بیش از حد پوست شود.

ران پاها

برای پوشیدن لباس شناهای جذاب، پاهای ما به مراقبت بیشتری نیاز دارند. در حالیکه هدف اصلی لایه برداری این است که شما به پوستی سالم و تقویت شده دست یابید، اما لایه برداری ران‌هایتان یک یا دو بار در هفته، مزایای مهم دیگری نیز دارد.

برس کشیدن خشک ران پاها، بعلت افزایش جریان خون ناشی از فرایند لایه برداری، به کاهش سلولیت کمک می‌کند، در حالیکه لایه برداری قبل از تیغ زدن (با حرکات دایره ای) باعث اصلاح نزدیک‌تر به سطح پوست و موهای فرو رفته در گوشت کمتری می‌شود. همچنین کمک می‌کند که تیغ، دوام طولانی‌تری داشته باشد، چون بخاطر پوست مرده، کند نمی‌شود.

 

خط بیکینی

فرقی نمی‌کند که ناحیه‌ی بیکینی را چطور اصلاح می‌کنید، انجام یک لایه برداری خفیف در امتداد خط بیکینی شما، برای جلوگیری از تحریک و فرو رفتن موها در گوشت بسیار مفید است. اگر از تیغ استفاده می‌کنید، این لایه برداری احتمال سوختگی تیغ را کاهش خواهد داد و اگر برای موم انداختن آماده می‌شوید، این کار ضروری است. از آنجا که نمی‌خواهید بخاطر استفاده از محصول دچار سوزش شوید، برای این کار از آب گرم و یک اسفنج طبیعی استفاده کنید.

پاها

خواه بخواهید آنها را برای پوشیدن صندل آماده کنید، یا بخواهید در طول آب و هوای سرد آنها را تقویت کنید، پاهای شما برای نرم ماندن به لایه برداری نیاز دارند. پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند یا ناراحت کننده در روزهای طولانی، آن هم بدون جوراب می‌تواند کف پای شما را سفت کند و انگشتان پای شما را محتاج پدیکور نماید.

یک شب در میان روی پاشنه‌هایتان از یک اسکراب مرکبات خانگی استفاده کنید، و زمانی که می‌خواهید لاک پایتان را تجدید کنید، تمام پایتان را اسکراب کنید. این کار پوست را نرم‌تر، و کناره‌های ناخن‌ها را تمیز خواهد کرد. همچنین باعث می‌شود که لاک ناخن‌های پایتان زیباتر، و احتمال ریشه‌های کنار ناخن و تجمع کوتیکول کمتر شود.

منبع : sorkhabsefidab.com

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.